Rubriky:

Reprezentace

Piturca pravděpodobně povede rumunské fotbalisty

30. listopadu 2004 17:04 - PRAHA

Na pozici reprezentačního kouče Rumunska se pravděpodobně vrátí Victor Piturca. Zkušený kouč zůstal jediným kandidátem, který by měl nahradit Anghela Jordaneska, který rezignoval po remíze Rumunska v Arménii 1:1. Piturca byl od národního týmu po hráčské revoltě vyhozen před čtyřmi lety ještě před startem mistrovství Evropy, kam reprezentaci dovedl.

V listopadu zveřejnilo vedení Rumunského fotbalového svazu čtveřici jmen, která připadala v úvahu na místo Jordaneska. Jeho čtyřmi potenciálními nástupci byli mimo Piturcy trenér Galatasaraye Istanbul Gheorghe Hagi, Lászlo Boloni z Nantes a kouč Šachtaru Doněck Mircea Lucescu.

Až na Piturcu se ale nechali ostatní slyšet, že chtějí zůstat u svých klubů a národní tým vést nechtějí. Piturca doufá v další šanci u reprezentace a připomíná, že byl posledním trenérem, který Rumunsko dovedl na závěrečný turnaj evropského nebo světového šampionátu. Oficiálně by měl být jmenován ještě v tomto týdnu.

Pokud se reprezentace ujme, čeká Piturcu obnovená premiéra 26. března 2005, kdy Rumunsko doma přivítá Nizozemsko. To je nyní v čele kvalifikační skupiny ME, ve které hrají i čeští reprezentanti.

fly, Sport.cz

Zrušit