Rubriky:

Reprezentace

Fotbalisté předali šek na 350 tisíc medailistům MS 1962 v Chile

4. února 2013 16:25 - Praha

Čeští fotbaloví reprezentanti v čele s kapitánem Tomášem Rosickým v pondělí předali šek na 350 tisíc korun stříbrným medailistům z mistrovství světa 1962 v Chile. Věnovali jim ho k padesátiletému výročí největšího úspěchu československého fotbalu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Josef Jelínek, Josef Kadraba, Vladimír Kos, Jan Lála, Josef Masopust, Václav Mašek a Jiří Tichý dostanou každý 50 tisíc korun z fondu české reprezentace, do něhož přispívají i jednotliví hráči národního týmu asi pěti procenty z prémií za odehrané zápasy.

"Připravili jsme si pro vás malý dárek, abychom vám tak vzdali čest za to, co jste udělali pro český fotbal. Jednou bychom to chtěli zopakovat," řekl Rosický při předávání.

Pro sedm žijících pamětníků slavného finále s Brazílií to prý žádný malý dárek není. "Vždyť za to stříbro jsme dostali pět tisíc korun a ještě nám chtěli strhnout daně. Je to velký dárek," řekl Masopust. "Ušlapali jsme vám malou cestičku, tak věříme, že vy to dokončíte a získáte titul. K tomu vám přejeme štěstí a hlavně zdraví," dodal držitel Zlatého míče za rok 1962.

Na oplátku spolu s Maškem a Jelínkem připravili také dárek, který předali Rosickému, Jaroslavu Plašilovi a Michalu Kadlecovi. "Je tam pamětní medaile na finále mistrovství světa a DVD z naší cesty do Brazílie, kam jsme loni jeli na setkání s našimi tehdejšími soupeři. Snad si tu cestu prožijete taky. Prý se tam na vás už těší," dodal Jelínek s výhledem na MS v Brazílii v příštím roce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace