Rubriky:

Reprezentace

Nizozemce povede dosavadní Hiddinkův asistent Blind

1. července 2015 17:22 - Amsterdam
(Aktualizováno: 1. července 2015 17:36)

Fotbalisty Nizozemska povede nový trenér Danny Blind. Dosavadní asistent převezme tým, který je jedním ze soupeřů české reprezentace v kvalifikaci mistrovství Evropy, po pondělní rezignaci Guuse Hiddinka. Oznámili to představitelé svazu.

 

Profimedia.cz

Hiddink opustil post hlavního trenéra po necelém roce. Osmašedesátiletý kouč vedl mužstvo od loňského srpna, ale v dosavadních bojích o Euro 2016 se jeho svěřencům příliš nedařilo. Bronzovým medailistům z loňského MS patří po šesti zápasech ve skupině až barážová třetí příčka se ztrátou tří bodů na Česko a pěti na vedoucí Island.

Vedení svazu se rozhodlo ukončit s Hiddinkem, který v minulosti vedl i Real Madrid, Chelsea, Koreu nebo Rusko, spolupráci k 1. červenci. Třiapadesátiletý bývalý reprezentační obránce Blind měl jeho pozici původně zaujmout až po mistrovství Evropy.

Blind byl u nizozemského výběru už asistentem Hiddinkova předchůdce Louise van Gaala, v minulosti vedl také Ajax Amsterdam. S federací podepsal smlouvu do srpna 2018. "Mým jediným cílem je postup na mistrovství Evropy, nazpět ani dál nehledím. Hráče i nás v realizačním týmu čeká tvrdá práce," uvedl Blind po jmenování.

Nizozemci s Blindem na lavičce nastoupí proti výběru Pavla Vrby v říjnu doma. V loňském utkání v Praze podlehli 1:2.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace