Inter vyhrál po 25 letech obě milánské derby v sezóně

ŘÍM

Fotbalisté Interu Milán vyhráli i druhé ligové derby v sezóně, což se jim povedlo poprvé po 25 letech. Vedoucí tým tabulky sice v nedělním šlágru 28. kola prohrával od 40. minuty po brance své bývalé hvězdy Ronalda, ale ve druhém poločase skóre otočil.

O branky vítězů se postarali Cruz a Ibrahimovic, který patnáct minut před koncem upravil na konečných 2:1.

Inter tak pokazil legendě AC Paolu Maldinimu jubilejní 600. start v italské lize a v čele tabulky má náskok 16 bodů. Druhý AS Řím si upevnil pozici výhrou 3:1 nad Udine. Za poražený tým si zahrál od 10. minuty Tomáš Zápotočný, jenž nahradil zraněného Nataliho. Tomáš Sivok zůstal mezi náhradníky. Dvěma góly se o vítězství Římanů zasloužil kapitán Totti, jenž vede s 18 zásahy tabulku střelců.

Na třetí příčku se dostali fotbalisté Lazia, kteří zdolali Regginu na jejím hřišti 3:2. Římané využili zaváhání Palerma, které pouze remizovalo 1:1 v domácím utkání proti Fiorentině, za niž odehrál celé utkání český reprezentant Tomáš Ujfaluši. Palermo dohrávalo utkání bez vyloučeného Zaccarda a trenéra Guidolina, jenž byl vykázán na tribunu.

Itálie - 28. kolo:
Chievo Verona - Messina 1:1 (73. Sammarco - 90+2. Rigano), Reggina - Lazio Řím 2:3 (26. Tedesco, 65. Foggia - 45. Manfredini, 45+1. Panděv, 79. Makinwa), Palermo - Fiorentina 1:1 (71. Cavani - 33. Mutu), Empoli - Livorno 2:2 (28. Pratali, 45+5. Almiron - 58. Rezaei, 90+3. Lucarelli), Bergamo - Parma 1:1 (52. Defendi - 87. Coly), Inter Milán - AC Milán 2:1 (54. Cruz, 75. Ibrahimovic - 40. Ronaldo), Siena - Ascoli 0:1 (22. Bjelanovič), FC Turín - Catania 1:0 (77. Rosina), AS Řím - Udine 3:1 (33. z pen. a 60. Totti, 40. Perrotta - 69. Asamoah).