Inter Milán poprvé v sezóně prohrál a oslavy titulu musel odložit

ŘÍM

Fotbalisté Interu Milán propásli první šanci definitivně si zajistit mistrovský titul v italské lize. Jistotu triumfu v Serii A by Inter měl v případě středečního vítězství nad AS Řím, tým trenéra Roberta Manciniho ale na domácím hřišti prohrál 1:3.

Římané šli do vedení minutu před přestávkou, když se trefil Simone Perrotta. Naději vrátil Interu v 52. minutě obránce Marco Materazzi, jenž proměnil penaltu. O první porážce Interu v sezoně rozhodl minutu před koncem Francesco Totti, třetí gól přidal v nastavení Marco Casetti. Římský klub díky výhře snížil šest kol před koncem náskok vedoucího Interu na 13 bodů.

Udine, v jehož dresu odehrál český obránce Tomáš Zápotočný celý zápas, porazilo Sampdorii Janov 1:0. V 79. minutě nastoupil za vítěze také záložník Tomáš Sivok. Za AC Milán odehrál při jasné výhře 5:2 v Ascoli devatesát minut Marek Jankulovski. Po dvou brankách dali Gilardino a Kaká.

Itálie - 22. kolo
Ascoli - AC Milán 2:5 (32. Di Biagio z pen., 41. Guberti - 2. a 27. Gilardino, 25. z pen. a 30. Kaká, 78. Seedorf), Empoli - Bergamo 2:0 (35. Saudati, 54. Almiron), Inter Milán - AS Řím 1:3 (52. Materazzi z pen. - 44. Perrotta, 89. Totti, 90. Casetti), Lazio Řím - Chievo 0:0, Livorno - Cagliari 2:1 (5. Lucarelli, 65. Knězevič - 61. Suazo z pen.), Reggina - Messina 3:1 (11. Bianchi, 54. a 70. z pen. Amoruso - 25. Rigano z pen.), Udine - Sampdoria Janov 1:0 (53. Iaquinta z pen.), Siena - FC Turín 1:0 (65. Antonini), Parma - Fiorentina 2:0 (26. a 88. z pen. Rossi).