AC Milán a Lazio si vybojovaly předkolo Ligy mistrů

ŘÍM

Finalista fotbalové Ligy mistrů AC Milán si může prestižní soutěž zahrát i v příští sezóně. Deset dní před soubojem o cennou trofej proti Liverpoolu remizoval v italské lize s Catanií 1:1 a zajistil si účast v předkole stejně jako třetí Lazio Řím. Další adepti Empoli a Palermo v nedělních zápasech prohráli a ve zbylých dvou kolech již nemohou postup do předkola Ligy mistrů vybojovat.

Ilustrační fotografie

Laziu tak neuškodila ani porážka v dramatickém utkání s už jistým mistrem Interem Milán, který ještě v 80. minutě prohrával 2:3, ale nakonec zvítězil 4:3. V 81. minutě nejprve završil hattrick hrdina zápasu Crespo a obrat dokonal o pět minut později stoper Materazzi.

AC Milán v duelu s Catanií šel do vedení už v páté minutě díky Seedorfovi, ale dosud dvanáctý tým tabulky vybojoval cennou remízu. Celé utkání v dresu hostů odehrál český reprezentační obránce Marek Jankulovski.

Fotbalisté Fiorentiny s českým zadákem Tomášem Ujfalušim v základní sestavě zdolali Cagliari 1:0 a posunuli se na páté místo. Utkání rozhodl v 7. minutě domácí Pazzini.

Udine s českou dvojicí Tomáš Zápotočný, Tomáš Sivok podlehlo 2:3 Bergamu, kterému zajistil výhru veterán Vieri v 86. minutě. Zápotočný strávil na hřišti celý zápas, Sivok byl v poločase střídán. Jejich tým prohrál potřetí za sebou.

Itálie - 36. kolo:
Reggina - Chievo Verona 1:1 (53. Amoruso - 51. Brighi), Ascoli - Palermo 3:2 (25. a 61. Boudianski, 47. Paolucci - 10. Simplicio, 31. Matusiak), Siena - Empoli 2:0 (12. Portanova, 90.+3 Maccarone), Inter Milán - Lazio Řím 4:3 (20., 35. a 81. Crespo, 85. Materazzi - 3. Panděv, 4. Mutarelli, 41. Ledesma), Livorno - Sampdoria Janov 1:0 (72. Filippini), Udine - Bergamo 2:3 (28. a 68. Gyan - 45.+6 Zampagna z pen., 73. Tissone, 86. Vieri), AS Řím - FC Turín 0:1 (14. Muzzi), Fiorentina - Cagliari 1:0 (7. Pazzini), Catania - AC Milán 1:1 (61. Spinesi - 6. Seedorf), Parma - Messina 4:1 (23. a 31. Giusseppe Rossi, 29. Muslimovič, 34. Gasbarroni - 87. Riganó).