AC Milán opět remizoval, Jankulovski zůstal na lavičce

MILÁN

Již čtvrtou remízu ze šesti zápasů uhráli fotbalisté AC Milán, když doma nedokázali porazit Catanii, se kterou se rozešli smírně 1:1. Hosté vedli po hlavičce Martinéze, ale krátce po změně stran srovnal z penalty za ruku v pokutovém území Kaká. Český reprezentant Marek Jankulovski zůstal pouze na lavičce náhradníků milánského klubu, kterému patří až jedenáctá příčka v tabulce.

Udine si zajistilo vítězství 2:1 nad Parmou až ve třetí minutě nastavení zásluhou trefy obránce Zapaty. Parma, na jejíž lavičce tentokráte chyběl český brankář Radek Petr, sice vedla po brance Corradiho, ovšem největší letní posila Udine Quagliarella záhy srovnal a nasměroval svůj tým za výhrou. Za Udine odehrál 77 minut obránce Tomáš Zápotočný, naopak Tomáš Sivok se nevešel ani mezi náhradníky. Další z Čechů v Serii A Lukáš Jarolím nezabránil prohře Sieny 0:1 na hřišti Cagliari.

Palermo, soupeř Mladé Boleslavi v Poháru UEFA, nečekaně zaváhalo na hřišti Empoli, které si díky výhře 3:1 poprvé v sezoně zapsalo všechny tři body. Jedinou branku poraženého celku vstřelil Cavani. Palermo, které kvůli zranění muselo vystřídat brankáře Fontanu a poslední čtvrthodinu dohrávalo bez vyloučeného Caserty, nastoupilo v sestavě: Fontana (34. Agliardi) - Barzagli, Rinaudo, Migliaccio, Zaccardo - Caserta, Diana, Guana, Jankovič (60. Simplicio) - Amauri, Cavani (78. Cassani).

Itálie - 6. kolo:
AC Milán - Catania 1:1 (48. Kaká z pen. - 25. Martinéz), Cagliari - Siena 1:0 (7. Foggia z pen.), Empoli - Palermo 3:1 (47. Pozzi, 82. Giovinco, 90.+2 Vanucchi z pen. - 39. Cavani), Neapol - FC Janov 1:2 (51. Domizzi z pen. - 11. vlastní Cannavaro, 89. Sculli), Reggina - Lazio Řím 1:1 (8. Cozza - 62. Kolarov), Sampdoria Janov - Bergamo 3:0 (4. Bellucci, 57. Sammarco, 82. Cassano), Udine - Parma 2:1 (79. Quagliarella, 90.+3 Zapata - 72. Corradi).