Rubriky:

Itálie

Prezident Interu Milán Moratti se k obvinění ze zmanipulování nevyjadřuje

30. ledna 2009 15:20 - MILÁN

Massimo Moratti, šéf italských šampiónů Interu Milán, odmítl komentovat obvinění ze zmanipulování zápasů, s nímž v pátek přišel italský tisk. Toho se měl vedoucí tým nejvyšší italské fotbalové ligy dopustit v závěru loňské sezóny, když měl účelově vypustit některá utkání.

Jako první přišel s touto skandální informací milánský deník Il Giornale. Jeho titulek „Státní zástupce: Inter vypustil zápasy, aby napomohl hazardním sázkám“ a následný výčet obvinění Moratti odmítá komentovat.

„Dozvěděl jsem se o této zprávě dnes ráno,“ řekl stroze pro Sky Sport Italia prezident italských šampiónů. „Nicméně jsem ty noviny ještě nečetl, proto se k tomu nemohu vyjádřit. Děkuji,“ dodal Moaratti.

Více o skandálním obvinění milánského Interu najdete zde.

Na žádost státního zástupce se podezřením zabývá italská policie, která prošetřuje množství telefonátů mezi tehdejším hlavním koučem Mancinim a údajným spolupracovníkem mafie zvaným Domenico Brescia.

Pod drobnohled vyšetřovatelů se dostaly zápasy po 24. odehraném kole v sezóně 2007/08. Například předposlední utkání proti Sieně, jež skončilo 2:2, ovlivnila neproměněná penalta, kterou šel namísto Julia Cruze kopat Materazzi. Otazník také visí nad tím, proč se návrat zraněného Ibrahimoviče odkládal až na poslední ligový zápas.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..