Rubriky:

Itálie

Kouč Mourinho znovu šokoval, skandálně napadl novináře

14. prosince 2009 12:30 - PRAHA

Není žádným tajemstvím, že je fotbalový kouč Interu Milán Jose Mourinho kontroverzní osobou. Nyní to ovšem šestačtyřicetiletý Portugalec přehnal. Bývalý trenér londýnské Chelsea totiž v neděli neunesl remízu 1:1 z hřiště Atalanty Bergamo a před klubovým autobusem údajně fyzicky i verbálně napadl jednoho italského reportéra.

Celá záležitost okamžitě popudila Unii italských novinářů, která vůči Mourinhovi chystá protiakci. Impulzivní portugalský kouč musel za dřívější nevhodné chování sledovat nedělní duel 16. kola v Bergamu jen z tribuny. Po zápase pak podle deníku Corriere dello Sport trenér Interu v blízkosti klubového autobusu udeřil a urážel novináře Andrea Ramazzottiho.

Více o 16. kole italské nejvyšší ligy najdete zde.

„Fyzický a verbální útok trenéra Interu Milán Jose Mourinha vůči našemu kolegovi je ubohým a nanejvýš alarmujícím momentem ve vztahu fotbalu a médií,“ řekl prezident Unie italských novinářů Luigi Ferraiolo, jenž vyzval patřičné orgány, aby se touto situací zabývaly a případně nad Mourinhem vynesly trest.

„Tento útok představuje bezohledné a absolutně nepřijatelné jednání. Naše Unie nejenže je tímto činem rozhořčena, má ale navíc velké obavy z narůstání podobných incidentů,“ dodal Ferraiolo.

mv, Sport.cz

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..