Juventus po další prohře klesl na sedmé místo

NEAPOL

Krize fotbalistů Juventusu neskončila ani ve čtvrteční dohrávce 30. kola italské ligy. Turínský velkoklub neudržel vedení v Neapoli a po prohře 1:3 klesl na sedmé místo tabulky právě za svého dnešního přemožitele.

Zklamaní fotbalisté Juventusu - ilustrační foto.

Juventus porážkou pod Vesuvem završil nevydařený týden, jenž začal minulý čtvrtek debaklem 1:4 a vypadnutím z Evropské ligy na hřišti Fulhamu. O víkendu Turínští nechali všechny body v Janově po porážce 0:1 od Sampdorie a naprázdno vyšli i dnes.

Už v 7. minutě se přitom dostali do vedení díky Chiellinimu, ale Neapol ve druhém poločase zápas otočila. Velkou postavou obratu byl slovenský reprezentant Marek Hamšík, jenž byl téměř u všeho důležitého. Hned po přestávce sice zahodil penaltu, když překopl Manningerovu branku, tři minuty nato však vyrovnal.

Vítězný gól vstřelil v 72. minutě Quagliarella právě po přihrávce Hamšíka, skóre pak pečetil Lavezzi. Neapol se dočkala vítězství po osmi zápasech a více než dvou měsících.

Český fotbalista Zdeněk Grygera hrál za Juventus od 66. minuty, na trávník přišel místo kapitána Del Piera.

Itálie - 30. kolo
Neapol - Juventus Turín 3:1 (51. Hamšík, 72. Quagliarella, 88. Lavezzi - 7. Chiellini).