Rubriky:

Itálie

Provokatér Mourinho: Nemám rád italský fotbal, chybí mi Anglie

2. dubna 2010 12:06 - MILÁN

Portugalský trenér José Mourinho z Interu Milán prolomil mlčení před středečním utkáním čtvrtfinále Ligy mistrů proti CSKA Moskva a nepokrytě přiznal, že mu schází anglický fotbal. Známý slovní provokatér a bývalý kouč londýnské Chelsea tak podpořil spekulace o možnosti návratu na britské ostrovy.

Mourinho vedl Chelsea v letech 2004 až 2007 a dovedl ji ke dvěma triumfům v Premier League. Jeho předčasný odchod před naplněním pětiletého kontraktu byl překvapivý, ale sebevědomě působící kouč dal od té doby už několikrát najevo, že by se do anglického klubového fotbalu v budoucnosti rád vrátil.

"Anglický fotbal mi chybí. A já chybím anglickému fotbalu," řekl Mourinho novinářům. Nezůstal tak nic dlužen své pověsti kouče, který sám sobě dal přezdívku "Special One", čímž se označil za jedinečného.

Mourinhovi sice zbývá naplnit ještě rok z platného kontraktu s Interem, ale pokud by se mu podařilo dobýt pro milánský velkoklub Ligu mistrů, vše může být nakonec jinak.

Liverpool, United nebo City?

Přestože zdroje blízké Interu očekávají, že Mourinho bude na lavičce i v příští sezóně, jeho jméno je skloňováno s možným příchodem do Manchesteru, kde by mohl převzít tým City nebo se stát nástupcem legendárního Alexe Fergusona u konkurenčních United. Delší dobu je nejistá také pozice španělského odborníka Rafaela Beníteze v Liverpoolu.

Bouřlivák Mourinho, který je však známý také pro svou vysokou inteligenci, měl v rámci bojů v Serii A již několik rozmíšek s rozhodčími, novináři i dalšími činovníky působícími v italském fotbale. "Nemám italský fotbal rád. A ten zase nemá rád mě," uzavřel Mourinho.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Itálie

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..