Boloňa - AC Milán 1:3Další ztrátu AC Milán odvrátil hattrickem nováček Pazzini

Řím

Fotbalisté AC Milán díky hattricku nové posily Giampaola Pazziniho porazili Boloňu 3:1 a ve 2. kole italské ligy získali do tabulky první body. Milánský tým začal cestu za nápravou překvapivé domácí porážky 0:1 se Sampdorií Janov z úvodního kola dobře. V 16. minutě otevřel Pazzini skóre z penalty, avšak ze stejné situace se nemýlil tři minuty před přestávkou ani útočník soupeře Alessandro Diamanti.

Giampaolo Pazzini (vlevo) z AC Milán nasázel v Boloni hattrick, spolu s ním se raduje Luca Antonini.

Další ztrátu favorita však odvrátil dalšími dvěma brankami v poslední čtvrthodině Pazzini, který před týdnem přišel z Interu. Opačným směrem AC poslalo útočníka Antonia Cassana a navíc 7,5 miliónu eur (asi 186 miliónů korun).

FC Turín porazil v duelu nováčků Pescaru 3:0. Roli mu ulehčilo především vyloučení Christiana Terlizziho za penaltový faul. Rolando Bianchi sice pokutový kop neproměnil, jeho zaváhání ale už za sedm minut napravil Alessandro Sgrigna.

Ve druhém poločase přidali další branky Matteo Brighi a Bianchi. Nejlépe střílející tým posledního ročníku druhé italské ligy Pescara zůstává po dvou zápasech bez gólu i bodu, turínský tým má po remíze 0:0 se Sienou a dnešní výhře kvůli odpočtu na kontě jen tři body.

Italská fotbalová liga - 2. kolo:
FC Turín - Pescara 3:0 (34. Sgrigna, 59. Brighi, 62. Bianchi), Boloňa - AC Milán 1:3 (41. Diamanti z pen. - 16. z pen., 77. a 85. Pazzini).