Neapol - Juventus 1:1Juventus remizoval v Neapoli a udržel před ní náskok čele ligy

Řím

Fotbalisté vedoucího Juventusu remizovali v 27. kole na hřišti druhé Neapole 1:1 a v tabulce italské ligy před ní udrželi náskok šesti bodů. Turínský obhájce titulu vedl od 10. minuty po brance Giorgia Chielliniho, domácí vyrovnali těsně před přestávkou díky Gökhanu Inlerovi.

Slovenský záložník Neapole Marek Hamšík (v modrém) obchází bránícího Artura Vidala z Juventusu.

Chiellini otevřel skóre hlavou po centru Andrey Pirla, dvě minuty před poločasem ale tečovanou střelou srovnal Inler a ukončil dva zápasy trvající střelecký půst Neapole. Domácí poté měli štěstí, že nedohrávali bez nejlepšího střelce Serie A Edinsona Cavaniho, který mohl být po úderu loktem vyloučen.

Uruguayský kanonýr, který s 18 góly vede tabulku střelců, přestože už v sedmi zápasech vyšel naprázdno, se nechal vyprovokovat Chiellinim, jenž ho při rohu zatáhl za vlasy. Cavani ho za to praštil loktem do obličeje, ale dostal jen žlutou kartu.

Hráče Juventusu přivítalo v Neapoli, kde vyhráli naposledy v roce 2000, tradičně bouřlivé prostředí. Při cestě na stadión dokonce jeden z domácích příznivců hodil na turínský autobus kámen a rozbil okénko. Podle agentury AP se však incident obešel bez zranění.

"Bylo to dramatické," uvedl generální ředitel Juventusu Giuseppe Marotta. "Házeli po nás mušle, kamení, jeden z nich dokonce rozbil okénko, u kterého seděl (záložník Kwadwo) Asamoah. Tohle se sportem nemá nic společného, ale za to neapolský klub nemůže," dodal.