AC Milán - Lazio Řím 3:0AC Milán zdolal v souboji o třetí místo Lazio

Milán

Fotbalisté AC Milán porazili v přímém souboji o třetí místo italské ligy Lazio Řím 3:0. Svého sobotního soupeře, na jehož lavičce zůstal po celý zápas útočník Libor Kozák, odsunuli na čtvrtou pozici a druhé Neapoli se přiblížili na rozdíl pěti bodů.

Giampaolo Pazzini z AC Milán (vpředu) se raduje ze vstřelení gólu proti Laziu Řím.

Domácímu AC usnadnil cestu za výhrou záložník Lazia Antonio Candreva, který už v 16. minutě dostal rovnou červenou kartu za to, že těsně před pokutovým územím jako poslední zastavil unikajícího Stephana El Shaarawyho.

Svěřenci trenéra Massimiliana Allegriho pak do poločasu početní výhodu zužitkovali dvěma dorážkami. V prvním případě zůstal před brankou zcela nehlídaný Giampaolo Pazzini, těsně před pauzou podobně snadno skóroval po rohu i Kevin-Prince Boateng.

Pazzini se po přestávce trefil ještě jednou, když ze dvaceti metrů poslal v 60. minutě míč přesně k tyči. Rossoneri porazili v lize Lazio poprvé od roku 2009 a bodovali podeváté v řadě. Naopak Římané prohráli čtvrté z posledních šesti utkání.