Rubriky:

1. liga

Teplice zahájily přípravu, uvolní Hunala s Poštulkou

4. ledna 2007 11:14 - TEPLICE

S třiadvacetičlenným kádrem a třífázovým tréninkem ve středu vstoupili do zimní přípravy tepličtí fotbalisté, kterým po podzimní části první ligy patří osmé místo. Kádr Severočechů se ale možná brzy ztenčí o jména dvou zkušených hráčů a dlouholetých opor: stoperovi Tomáši Hunalovi a brankáři Tomáši Poštulkovi v létě končí lukrativní smlouvy a vedení klubu jim dalo najevo, že s jejich službami už dál nepočítá.

 

Sport.cz

Oba si tak už v předstihu mohou hledat nového zaměstnavatele, ale zatím zůstávají v kádru. "Jejich smlouvy samozřejmě budou plněny až do úplného konce, ale v létě už je s nimi prodlužovat nebudeme. Takže máme nyní zájem na tom, aby si našli nové angažmá," řekl ve středu sportovní ředitel František Cerman.

Tepličtí už vědí, jak Hunala s Poštulkou nahradí. Z hostování ve Slovácku stáhli defenzivního hráče Petra Dragouna, z Brna na Stínadla přestoupil gólman Tomáš Belic a hostování dalšího gólmana Martina Slavíka ze Slavie bylo změněno v přestup.

Benát je na odchodu

Na odchodu z Teplic je naopak záložník Petr Benát, který jarní část sezony zřejmě strávní na hostování v kyperském Apollonu Limassol, kde už působí gólman Aleš Chvalovský.

Do ligové Příbrami podle Cermana zamíří na hostování ofenzivní hráč Emil Rilke, ve Slovácku ještě na jaře zůstane záložník Vítězslav Brožík a Jakub Mareš zamířil do druholigového Ústí nad Labem. Do Sokolova odešli hostovat středopolař Ondřej Szabo s bekem Antonínem Rosou.

Start přípravy před jarní částí GL:
Slavia Ve Slavii neplánují velké změny v kádru
Kladno Kladno začalo zimní přípravu obvyklým vážením
Zlín Zlín zahájil přípravu s novou posilou Vyskočilem
Ostrava Ostrava začala přípravu bez Žůrka
Budějovice Budějovice zahájily přípravu bez Volešáka a Svátka
Teplice Teplice zahájily přípravu, uvolní Hunala s Poštulkou
Plzeň Plzeň zahájila přípravu na halovém turnaji v Německu
BRNO Brňané zahájili přípravu fotbálkem na umělé trávě
SLOVÁCKO Slovácko začalo přípravu bez tří nemocných hráčů

Do Teplic naopak přicházejí na testy z Ústí obránce Samir Merzič s útočníkem Lukášem Ohněníkem, do přípravy se ale ještě nezapojil útočník Stanley Ibe, který patří třetiligovému týmu Bohemians Praha. "Došlo k nějakým nesrovnalostem s jeho manažery, zatím je to v jednání," uvedl Cerman.

Tepličtí zahájili první lednový trénink třífázovou přípravou, v sobotu vyrazí na halový turnaj do Drážďan, kde budou obhajovat loňské vítězství. První přípravný zápas sehrají 13. ledna v mostecké skupině Tipsport Cupu proti domácímu týmu.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..