Rubriky:

1. liga

Olomouc trénuje bez Flachbarta a zkouší nové cizince

8. ledna 2007 13:52 - OLOMOUC

Se čtyřiadvaceti fotbalisty Sigma Olomouc vstoupila do přípravy na jarní sezónu. Jedinou posilou je zatím stoper René Formánek z Příbrami, zato kouč Vlastimil Petržela se už asi pozvolna smiřuje se ztrátou pravého obránce Jana Flachbarta, který má podle všeho namířeno do Jablonce.

 

Sport.cz

Petržela si Flachbarta do Sigmy přivedl na podzim z Petrohradu, ale po třech měsících se jejich cesty zřejmě opět rozejdou. Zkušený zadák touží po angažmá blíž svému domovu. "Pořád ještě jednáme, dali jsme si nějaký termín, ale hráč chce být v klubu někde poblíž bydliště. Tento týden bychom to měli vyřešit," řekl ČTK sportovní ředitel Sigmy Augustin Chromý. Flachbart proto zatím s Olomoucí ani netrénuje.

Na jeho postu by mohl alternovat kosovský Albánec Fatim Kruša. Čtyřiadvacetiletý pravý záložník či obránce bude na Hané na týdenní zkoušce společně s šestadvacetiletým chorvatským útočníkem Ronaldem Šukričem. "Chtěli bychom získat ještě jednoho defenzivního záložníka," informoval Chromý. Tím by mohl být Brazilec Bernardi ze Slovácka, o něhož se Sigma uchází.

Start přípravy před jarní částí GL:
SLAVIA Ve Slavii neplánují velké změny v kádru
KLADNO Kladno začalo zimní přípravu obvyklým vážením
ZLÍN Zlín zahájil přípravu s novou posilou Vyskočilem
OSTRAVA Ostrava začala přípravu bez Žůrka
Č. BUDĚJOVICE Budějovice zahájily přípravu bez Volešáka a Svátka
TEPLICE Teplice zahájily přípravu, uvolní Hunala s Poštulkou
PLZEŇ Plzeň zahájila přípravu na halovém turnaji v Německu
BRNO Brňané zahájili přípravu fotbálkem na umělé trávě
SLOVÁCKO Slovácko začalo přípravu bez tří nemocných hráčů
KLADNO Do přípravy Kladna se zapojil i Kanaďan Williams
OLOMOUC Olomouc trénuje bez Flachbarta a zkouší nové cizince

Do přípravy trenér Petržela přibral z dorostu i talentované mladíky: obránce Tomáše Stroupka a Lukáše Bodečka, kteří jsou členy reprezentační devatenáctky, a nadějného útočníka Jakuba Petra z reprezentační sedmnáctky.

Prvoligový kádr Sigmy se oproti podzimu zúžil o devět jmen. Do rezervy byli přeřazeni Aleš Chmelíček, Jan Schulmeister, Petr Kobylík, Martin Hudec a Vladimír Peška, Jiří Barcal s Markem Kaščákem odešli na hostování do Trenčína, gólman Martin Blaha do Fulneku a Ivo Krajčovič přestoupil do Jakubčovic.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..