Rubriky:

1. liga

Fotbalová Slavia se chce poprat o titul

8. března 2007 12:31 - PRAHA

Druhé místo po podzimní části první fotbalové ligy a minimální odstup na vedoucí Spartu dává slávistům velké naděje na český titul. Ten Slavia naposledy získala v roce 1996. Na čtvrteční tiskové konferenci vyhlásil nejvyšší cíle generální ředitel Petr Doležal, který také představil zbrusu nového výhradního dodavatele sportovního vybavení, společnost Umbro.

 

Sport.cz

Během ligové přestávky nebyla Slavia překvapivě příliš aktivní na přestupovém trhu. Největším zimním přestupem byl odchod Pavla Fořta do francouzského Toulouse. Alfou a omegou jarní části se tak pro pražský klub zdá být to, zda dokáže střelce podzimních branek adekvátně nahradit. Přesto mají Pražané jen ty nejvyšší cíle: „Chceme zaútočit na titul, myslím si, že jsem absolvovali skvělou zimní sportovní přípravu a vyvrátíme mediální prognózy o našem neúspěchu,“ prohlásil jistým hlasem Doležal.

„Odešlo nám sedm branek a já věřím, že hráči kteří se dostanou na Fořtovo místo se prosadí, a to především střelecky,“ přeje si kouč ´Sešívaných´ Karel Jarolím. Na mysli měl především mladé útočníky Jandu a Necida, Brazilce Gaúcha a ostříleného slovenského kanonýra Reitera. „Zná českou ligu, je to zkušený borec. Doufám, že právě on bude ten, kdo se bude v šestnáctce prosazovat,“ vyjádřil se ke slovenskému hráči trenér.

K Slavii se v zimní přestávce připojili i další dvě zahraniční posily. Mladý levonohý záložník Nedzipi z Makedonie a brazilský tvůrce hry Michel Fernando Costa. „Nedzipi má výhodu, že jej soupeři neznají, mohl by se prosadit již během jara,“ plánuje Jarolím. Slavia počítá s tím, že se hráči musí v klubu a zemi aklimatizovat, nechce od nich okamžité výsledky. Zatímco Sparta, konkurent v boji o titul nakoupila již hotové hráče jako jsou Kulič a Mareš, Slavia zdá se vsází na budoucnost.

Kdo chce titul, musí vyhrávat doma i venku 

O sestavě má slávistický lodivod jasno, prozradit jí zatím nehodlá. Jasné je pouze to, kdo začne mezi tyčemi. „V posledním přípravném zápase chytal Michal Vorel a na tom se v prvním jarním zápase nic nezmění,“ prozradil Jarolím. Boje o titul se podle kouče Slavie zúčastní ještě Liberec a Mladá Boleslav. Bude záležet na štěstí a také na tom, komu se podaří zúročit zimní tréninkové dávky a přípravná utkání.

Příprava podle něj byla až extrémně dlouhá, ale až na zraněného Kalivodu ji absolvovali všichni a podle představ trenéra. „Příprava nebyla tak pohodová jako minulý rok. Ale zvládli jsme to a teď to musíme prodat v soutěžních zápasech,“ shrnul to Lukáš Jarolím, kapitán týmu. „Důležitý bude každý zápas. Musíme vyhrávat doma i venku,“ dodal další člen kádru Tomáš Hrdlička.

Slavia vstoupila do nového roku s novým partnerem pro sportovní vybavení. „Podepsali jsme dlouhodobou smlouvu se společností Umbro. Je to velký hráč na trhu. Jedná se o míče, vybavení i sportovní obutí,“ řekl generální ředitel Slavie. „Spojili jsme své síly se Slavií protože má bohatou tradici a úspěchy stejně jako společnost loga dvou diamantů, kterou zastupuji. Doufám, že značka Umbro přinese Slavii štěstí,“ uvedl na tiskové konferenci zástupce společnosti Umbro Radek Sionko.

dfk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..