Slovácko pod trenérem Malurou poprvé prohrálo

OSTRAVA

Fotbalisté Slovácka pod koučem Pavlem Malurou poprvé prohráli. Po pěti remízách vyšli naprázdno na Bazalech, kde po gólu nejlepšího ligového střelce Davida Střihavky podlehli 0:1. Na hřišti však poslední tým tabulky zanechal velmi sympatický dojem, téměř po celý zápas byl fotbalovější, ale vyhlídky na lepší výsledek pohřbil špatnou koncovkou.

DEFAULT TITLE

Domácí se už v prvních sekundách do soupeře opřeli zostra, Rajtoral se z pravého křídla prohnal do první šance a jen těsně minul. Mohlo to vypadat, že favorit s podceňovaným soupeřem nebude mít těžkou práci, ale pak ho Slovácko vyvedlo z omylu. Po úvodní desetiminutovce převzali vládu nad hřištěm nečekané hosté. Ti domácí obraně zatápěli přímočarým přechodem do útoku, na jednu dlouhou přihrávku se byli schopni dostat za ostravskou obranu, ale v ofenzivě neměli seřízená mířidla.

Mareš v 13. minutě ze slibné pozice přestřelil, Görner o čtvrthodinu později z pravé strany vnikl do pokutového území, ale Vašek jeho prudkou ránu srazil na roh. Štěstí se na tým z Uherského Hradiště neusmálo ani v 32. minutě, kdy po dalším brejku Brožík křížně obstřelil gólmana i tyčku.

Domácí vpředu téměř neexistovali. Drobiszovi po minutách nudy zavařil spoluhráč Šuškavčevič, který zazmatkoval v pokutovém území, ale Mičolův lob brankář vyrazil a Magerův opakovaný pokus skončil vysoko nad. Jihomoravané dále trestuhodně hazardovali s šancemi, ještě před přestávkou měl další vyloženou Šturma, jakoby se však zalekl a před osamoceným Vaškem minul.

Ostrava si očekávaný tlak nevytvořila ani po přestávce. Klimpl sice po průniku přes půl hřiště vybídl k trefě Varadiho, ale ten neuvěřitelně z pár kroků poslal jeho příhru do tyče. Hosté sice vítězili na umělecký dojem, ten jim však kazila katastrofální koncovka. Dvacet minut před koncem se zaskvěl Vašek, který lapil stoprocentní příležitost ostravského odchovance Racka. To už byl na hřišti Střihavka, který po čtyřech minutách vyřešil zápletku. Varadi mu poslal centr přímo na hlavu a Střihavka se přesným zásahem vrátil do čela prvoligových kanonýrů.

Hosté se už neprosadili. V závěru to ještě zkoušel Ivana, ale i jeho pokus Vašek zmařil a v nastavení mohl pojistit výsledek domácí Rajtoral, ovšem hlavičkoval pouze do tyče.

Baník Ostrava - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka: 71. Střihavka. Rozhodčí: Jech - Filgas, Kubáň. ŽK: Mareš, Šturma. Diváci: 6192.
Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Bystroň, Klimpl - Rajtoral, Marek, Lukeš, Mičola (71. Mišinský) - Varadi (88. Metelka), Magera (67. Střihavka). Trenér: Večeřa.
Slovácko: Drobisz - Kaspřák, Šuškavčevič, Ineman, Němčický - Mareš (59. Racko), Kúdela (75. Stýskala), Görner, Šturma - Ivana, Brožík (79. Honka). Trenér: Malura.