Rubriky:

1. liga

Bílek: Výsledek ve Zlíně je zoufalý

8. dubna 2007 11:13 - ZLÍN

Zlínští fotbalisté si v sobotu proti Spartě spravili střeleckou chuť. Domácí přitom v předchozích čtyřech ligových zápasech nedali gól, ale adept na zisk titulu jim umožnil vyniknout dalším matným výkonem, kterým potvrdil svoji jarní nevyrovnanost.

"První poločas jsme byli aktivnější, napadali jsme soupeře a donutili jej k chybách. Opiela sice nedal čistou gólovou šanci, ale Kraus dal branku v pravou chvíli před odchodem do šaten," řekl po zápase spokojený trenér Zlína Pavel Hoftych.

Také ve druhém poločase měl Zlín několik možností ke skórování. "Měli jsme ale také velké štěstí, protože Sparta měla tři velké příležitosti k vyrovnání. V závěru se naši hráči sebeobětovali a dotáhli statečný boj k vítězství," dodal Hoftych.

Trenér Sparty Michal Bílek neskrýval zklamání a po zápase jen obtížně hledal slova. "V prvním poločase jsme hráli velice špatně. Pouze jsme míče nakopávali na Doška, chyběla nám větší snaha dostat soupeře pod tlak. Naše špatná hra vyvrcholila chybou Drobného," posteskl si Bílek, kterého alespoň částečně mohl uspokojit výkon ve druhém poločase. "Vypracovali jsme si spoustu střeleckých příležitostí, ale neproměnili je. Naopak po chybě stoperů jsme inkasovali," řekl trenér Sparty.

Kraus: Tak špatně jsem hrát Spartu ještě neviděl

Odmítl zároveň teorie o psychickém bloku jeho svěřenců, kteří ve Zlíně naposledy vyhráli v roce 1995. V posledních šesti zápasech tu čtyřikrát prohráli a pouze ve dvou případech uhráli remízu. "Hráčům jsem zdůraznil, že si špatnou bilancí nesmí zatěžovat hlavu. Nás musí zajímat, jak se dostat na první místo v tabulce. Situaci ve Zlíně jsme nezvládli," konstatoval Bílek.

Jarní situaci Sparty si přitom představoval úplně jinak. "Musíme přidat, lépe pracovat. Ve všech směrech. Proti Boleslavi jsme dokázali zápas otočit. Sobotní výsledek je zoufalý. Naše výkony jsou hrozně kolísavé," odpověděl Bílek.

Jeho slova potvrdil i střelec první branky zápasu Kraus, který o výkonu Sparty prohlásil, že tak špatně ještě neviděl její obránce hrát. "Udělali spoustu chyb, měli ve svých řadách velký zmatek. Ten vyvrcholil nahrávkou Drobného, po níž jsem dal gól. Měli jsme mnohem větší vůli po vítězství," uvedl Kraus.

Do řeči naopak vůbec nebylo Marku Kuličovi, jenž měl nejvíce šancí ze sparťanských útočníků. "Koncovka mi vůbec nevycházela. Kdyby se nám podařilo vyrovnat, tak by se zápas zřejmě vyvíjel jinak," poznamenal Kulič.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..