Rubriky:

1. liga

Naděje získat lístek na derby pražských 'S' ještě žije

22. dubna 2007 15:19 - PRAHA

Přestože fotbalová Sparta Praha už před deseti dny oznámila, že pondělní derby se Slavií je vyprodané, možnost získat vstupenky ještě existuje. V pokladnách zůstává několik lístků, které si objednali fanoušci po internetu, ale nevyzvedli si je. Pokud tak neučiní do pondělí 15:45, tedy hodinu a půl před výkopem, Sparta je prodá dalším zájemcům. Už nyní je jisté, že derby bude sledovat rekordní počet diváků.

 

PRÁVO

Kapacita stadiónu je 20 834 míst, do prodeje šlo a bylo rozdáno celkem 20 565 vstupenek. Na Letné tak padne divácký rekord na derby v samostatné české lize. Dosud nejvíce lidí (20 318) dorazilo na loňský jarní letenský duel, v němž Sparta vyhrála 2:1. V historii bylo nejsledovanějším derby v září 1965, které vidělo 50.105 fanoušků.

Ani absolutní rekord české ligy nemohlo loňské derby stanovit, neboť zápas Brno - Slavia navštívilo 2. října 1996 na stadiónu Za Lužánkami 44 120 diváků. Více lidí než na derby přišlo také na některé další tehdejší brněnské zápasy. Klubový rekord v návštěvnosti má vyšší také Hradec Králové, kde 12. března ohlásili na souboji se Slavií 22 672 přítomných diváků.

Na Letnou Hašek i Straka 

Na fotbalový svátek dorazí fanoušci z celé země. "Sparta zaplatí fanklubům dopravu do Prahy, fanoušci si platí jen vstupenky. Na derby tímto způsobem přijede pětadvacet speciálně vypravených autobusů z celé republiky," řekl předseda Fanklubu Sparty Jaroslav Obdržal. Nejvzdálenější autokar prý dorazí z Hodonína.

Derby ale nechtějí vidět pouze tisíc fanoušků. Ze zahraničí se ohlásilo už 25 klubových pozorovatelů z celé Evropy. Chybět nebudou zástupci Juventusu Turín, Ajaxu Amsterdam, Bayernu Mnichov, Liverpoolu a dalších klubů.

Francouzský klub St. Etienne bude zastupovat někdejší sparťanský kouč Ivan Hašek. V hledišti se objeví i jeho pozdější nástupce František Straka, jenž ve čtvrtek skončil ve funkci trenéra Tirolu Innsbruck.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..