Rubriky:

1. liga

Werner Lička je novým generálním manažerem Baníku Ostrava

2. května 2007 14:11 - OSTRAVA

Fotbalový kouč Werner Lička přerušil svou trenérskou kariéru a stal se novým generálním manažerem Baníku Ostrava. Bývalý dlouholetý ostravský hráč i trenér podepsal na Bazalech s účinností od středy pětiletou smlouvu.

Ličkův pátý návrat do mateřského klubu je výsledkem změn v organizační struktuře Baníku. Nejzásadnější inovací systému je, že do kompetence generálního manažera bude spadat i pracovní náplň sportovního ředitele; Vladimír Krejčí tak na tomto postu k 30. červnu v klubu po třech sezónách skončí. "Změna organizační struktury by měla vést k tomu, abychom byli ještě úspěšnější," řekl na středeční tiskové konferenci předseda představenstva Jakub Kahoun.

Erudovaný zastánce nejmodernějších fotbalových trendů upozornil, že do Baníku nepřichází proto, aby se znovu ujal trenérského žezla. "Nepřicházím jako trenér ani sportovní ředitel, ale přicházím ve funkci generálního manažera. Trenér Večeřa bude mít pro svou práci klid," zdůraznil Lička.

Sportovní úsek bude ale klíčovou náplní Ličkovy práce. Kvůli tomu ho do Ostravy majitel klubu přivedl. "Cílem je zvýraznit sportovní úsek a já za to budu zodpovědný. Mám tři jasné úkoly: vtisknout klubu jasnou vizi, kam by se měl dále ubírat, aby se baníkovská výkonnost ustálila a klub patřil mezi prvních pět mužstev v Česku. Dále je to marketingová a finanční kázeň," popsal Lička své poslání.

Někdejší asistent u českého reprezentačního celku, který v roce 1996 vybojoval stříbro na mistrovství Evropy, přerušil trenérské řemeslo po patnácti letech. Ličku prý k takovému rozhodnutí přiměla výjimečná situace. "Je to výjimečná situace v tom, že poprvé v novodobé historii klubu mi majitel řekl, že má hodně dlouhodobé a systematické plány, a řekl mi, abych tu funkci dělal já. Cítil jsem od počátku důvěru majitele, že mi chce svěřit vlastní klub. Ten by měl být strukturován podle potřeb aktuálního fotbalu a vycházet z anglického modelu," vysvětlil Lička.

Dvaapadesátiletý Lička odehrál výraznou část své aktivní kariéry v Baníku, pak působil ve Francii, kde získal i trenérské vzdělání. V Baníku pak několikrát i trénoval, v posledních šesti letech měl čtyři angažmá v polské lize, kde postupně vedl Polonii Varšava, Górnik Zabrze, Wislu Krakov a Groclin Grodzisk.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..