Rubriky:

1. liga

Olomoučtí fotbalisté se do Rakouska vydali bez Štěpána a Vepřeka

16. července 2007 13:16 - OLOMOUC

O záložníka Vojtěcha Štěpána a obránce Michala Vepřeka zeštíhlel kádr fotbalistů Sigmy Olomouc, kteří v pondělí odjeli na herní soustředění do Rakouska. Zatímco Štěpán stráví nadcházející sezónu na hostování v Jablonci, Vepřek by měl rok působit v druholigové Jihlavě.

Dvaadvacetiletý krajní středopolař Štěpán se připojil k jabloneckému celku a odcestoval s ním na herní soustředění do rakouského Seefeldu. Štěpán má za sebou premiérovou sezonu v nejvyšší soutěži. Na kraji olomoucké zálohy nastoupil k třiadvaceti zápasům a dvakrát skóroval.

"S Jabloncem jsme se definitivně dohodli, Štěpánovi jsme podepsali roční hostování," řekl ČTK sportovní ředitel Olomouce Jiří Kubíček. Jablonec má zájem také o svého bývalého zadáka Josefa Jindřiška, ale k jeho odchodu zatím Sigma nesvolila.

V Rakousku čekají na olomoucké mužstvo dva přípravné zápasy; už v úterý proti West Hamu United, v pátek pak proti Hapoelu Tel Aviv. Po nich kouč Martin Pulpit zúží kádr o další jména. "Jeden stoper ještě odejde. Chceme to vyřešit v příštím týdnu po návratu z Rakouska," řekl ČTK sportovní ředitel Sigmy Jiří Kubíček.

V zadních řadách Olomouce je zatím největší přetlak. Doplatil už na něj dvaadvacetiletý Vepřek, na nějž nezbylo místo po příchodu Slovince Dejana Jurkiče a Martina Čupra. "Dneska se měl hlásit v Jihlavě, jsme připraveni ho uvolnit na roční hostování. Jihlava má zájem i o stopera, ale tohle se bude řešit až další týden," uvedl Kubíček.

Do klubu se po testech ve Slovinsku vrátil gólman Jan Vojáček, ale na Hané v konkurenci zkušenějších Petra Drobisze a Tomáše Lovásika stejně jako další brankář Tomáš Černý pravděpodobně nezůstane. "Oběma chceme umožnit roční hostování nejlépe v nějakém zahraničním klubu, aby se vychytali a vrátili se nám znovu o něco zkušenější," upřesnil Kubíček. O Vojáčka se zajímají kluby ze Slovenska, Turecka, Kypru i Slovinska, Černý zřejmě zamíří do Skotska.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..