Rubriky:

1. liga

Brno hledá firmu, která narýsuje opravu fotbalového stadiónu

15. srpna 2007 11:03 - BRNO

Brno hledá projekční firmu, která by narýsovala modernizaci zchátralého fotbalového stadiónu za Lužánkami. Městští radní schválili zadání výběrového řízení na projektanta. Zvítězí, kdo nabídne nejnižší cenu, menší váhu bude mít i termín odevzdání dokumentů. Projekt by měl být hotový do 12 měsíců a podle tabulek může projekt přijít na 29 milionů korun bez DPH, řekl ve středu novinářům primátor města Roman Onderka.

Stadión, na kterém Zbrojovka Brno před téměř 30 lety vybojovala titul a který drží rekord české ligy v návštěvnosti, chtěli politici původně zbourat a na jeho místě postavit nový. Nové vedení Brna v čele s ČSSD však přišlo s plánem na jeho rekonstrukci. Opozice, především občanští demokraté, to kritizuje.

Opravený stadión by měl splňovat požadavky UEFA a FIFA a být v souladu s Projektem ligových stadionů 2010. Jeho kapacita se sníží ze současných asi 40 000 na 30 000 míst, ušetřený prostor umožní zlepšit komfort diváků i bezpečnostní parametry. Z okolí trávníku zmizí atletický ovál a na stadiónu stavbaři zbudují zcela nové zázemí. Jeho součástí bude mimo jiné nové tréninkové hřiště či antidopingová vyšetřovna. Modernizovanou arénu bude město podle politiků moci využívat dalších 30 až 50 let.

Stavba má přijít na téměř dvě miliardy korun. Z rozpočtu Brna na ni má jít zhruba 740 miliónů korun, více než miliardu by měl platit stát a asi 200 miliónů by mělo pocházet z dalších zdrojů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..