Klokani získali další bod, Kladno prohrálo v Ostravě

Dramatická bitva o udržení v nejvyšší fotbalové soutěži pokračuje. Další důležitý bod získali hráči Bohemians 1905, kteří v sobotním utkání 28. kola remizovali ve Zlíně 0:0. Další sestupem ohrožený celek Kladno prohrál v Ostravě 1:4. Kladno na nesestupové 14. místo ztrácí dva body. V neděli kolo pokračuje pěti zápasy, v pondělí je na programu dohrávka Olomouc - Slavia.

Ostravský Baník bojuje o třetí místo a Kladnu chtěl oplatit podzimní porážku 0:3. Musel se obejít bez mladého obránce Radima Řezníka, který se léčí po faulu brněnského Aleše Besty v minulém kole. Pro osm žlutých karet nemohl nastoupit útočník Lukáš Magera.

Domácí šli do vedení v 35. minutě, parádní centr Lukeše našel Tomáše Mičolu a ten hlavou otevřel skóre. Po přestávce zvýšil Václav Svěrkoš, pro nejlepšího ligového kanonýra to byla už 14. trefa v aktuálním ročníku. O čtyři minuty později potvrdil výhru Baníku hlavou Róbert Zeher, jehož našel Otepka.

Kladno snížilo Tomášem Klinkou deset minut před koncem, výhru pečetil v 88. minutě František Rajtoral. Ostrava se tříbodovým ziskem opět dostala na třetí místo, kam se mohou v případě nedělní výhry nad Mladou Boleslaví vrátit Teplice.

Klokani opět bodovali

Další důležitý bod získali fotbalisté Bohemians 1905. Klokani uhráli bezbrankovou remízu ve Zlíně, kterému se na domácím hřišti nedaří a už přes šest hodin tam nevstřelil gól. Bohemians 1905, kterým pro zranění chyběli zkušení Nikl a Rada, se naopak vezou na úspěšné vlně a pod novým trenérem Michalem Zachem ještě neprohráli.

V neděli kolo pokračuje pěti zápasy, v pondělí je na programu dohrávka Olomouc - Slavia.