Rubriky:

1. liga

Vozábal: Žižkov je pro mě novou motivací

22. července 2008 12:10 - PRAHA

Byl nečekaným artiklem na letní přestupové burze. Zkušený Martin Vozábal byl pro mnohé symbolem Českých Budějovic. Proto bylo pro většinu fotbalových fanoušků překvapením, když zamířil před pár dny z jihu Čech do Viktorie Žižkov.

„Tohle angažmá pro mě představuje novou motivaci,“ tvrdí devětadvacetiletý záložník. Z Českých Budějovic přitom odcházet nemusel. „Byť vlastně na moje místo přišel z Teplic Benát, nijak mě to nerozhodilo. Dál jsem naplno trénoval a nikde se nepídil, jaký bude můj osud. To neodpovídá mému charakteru. Navíc mě generální manažer Kotrba i trenér Kmoch ujišťovali, že budeme hrát na pět záložníků a s Benátem budeme nastupovat vedle sebe,“ vypráví Vozábal.

Proč tedy zamířil do Prahy? „Promluvil jsem si s šéfem klubu Karlem Poborským. Řekl mi, že kluby jsou domluvené a záleží jen na mé vůli. Když jsem před dvěma lety odcházel do Slovácka, psalo se o mě jako o přestupovém zklamání a propadáku sezóny. Teď chci ukázat, že mohu hrát i jinde než pouze v Českých Budějovicích,“ směje se Vozábal.

Tentokrát chce očekávání naplnit

Jihočeský klub už totiž v minulosti několikrát opustil. V lednu 2005 odešel na hostování do řeckého Xanthi, aby se za půl roku vrátil. Po roce v dresu Dynama následoval přesun do Slovácka odkud po půl roce zamířil do Mostu, z něhož se v létě 2007 vrátil zase do Budějovic.

„Přiznávám, že ta poslední zkušenost mě strašila. Nejvíce jsem tím utrpěl já. Ve Slovácku jsem pak ve finále už vše neodváděl pro fotbal. A v Mostu zase došly peníze. Doufám, že tentokrát všechna očekávání naplním,“ přeje si odchovanec Tábora, který bude v Praze bez rodiny. „Dcery jdou v září do školy, takže budu střídavě v hlavním městě a ve volnu budu dojíždět do Hluboké. Zvládám to za osmdesát minut.“

V Praze ho čeká těžká úloha. Má být klenotem zálohy, přičemž společně se Straceným a Švancarou by měl tvořit chloubu žižkovské ofenzívy. „Žádný tlak si nepřipouštím. Kdyby o mě nestál sám trenér Griga, asi bych se Viktorce neupsal. Jeho důvěra mě potěšila. Moje motivace je obrovská,“ ujišťuje záložník, který má v 1. lize odehraných 216 zápasů.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..