Jablonecký Michálek po žákovském selhání: Jsem prostě střevo

Takhle minout prázdnou branku, to se často nevidí. V nejvyšší fotbalové lize už vůbec ne. Zkušený jablonecký hráč Tomáš Michálek mohl v sobotní předehrávce 12. kola na hřišti Plzně po čtyřech minutách ve druhém poločase zvýšit vedení svého celku na 2:0, na malém vápně ale nedal a vzápětí soupeř vyrovnal na konečných 1:1. „To jsem celý já. Bohužel mi to sklouzlo po obou nohou a trefil jsem míč vedle,“ vysvětloval pro Sport.cz Michálek situaci málo vídanou.

Jak hodnotíte zápas v Plzni proti svému sousedovi v tabulce?

Byli jsme v krizi, protože jsme předešlé dva zápasy prohráli a nedali v nich ani gól. Tady jsme chtěli utkání zvládnout, bohužel se nám to nepovedlo. Kdybych za stavu 1:0 proměnil tu obrovskou šanci, všechno by bylo asi jinak.

Běžela 49. minuta a vy jste trestuhodně na malém vápně netrefil úplně prázdnou bránu...

Jsem prostě střevo. Musím přiznat, že jsem byl překvapený, když míč od Davida Lafaty prošel až ke mně. Sklouzl se mi po obou nohou a prostě to šlo vedle.

Už se vám někdy něco podobného stalo?

Ještě ne. A věřím, že se mi nic podobného už ani nestane.

Co se vám po zahozené šanci honilo hlavou? Mohli jste rázem vést 2:0...

Byla to ohromná škoda, to jsem měl proměnit.

Bohužel pro váš tým jste tutovku neproměnil a z dalšího útoku soupeře jste navíc inkasovali...

To jsem celý já. To se prostě může stát jenom mně.

Jaké myšlenky vás napadaly ve chvíli, kdy Plzeň vyrovnala?