Liberec - Bohemians 2:1Keričova penalta v závěru přinesla Liberci výhru nad Bohemians

11. Dočkal 1 : 0
51. Kincl 1 : 1
83. Kerić (penalta) 2 : 1

Až proměněná penalta sedm minut před koncem v podání chorvatského střelce Andreje Keriče zajistila Liberce těsnou výhru 2:1 ve 21. kole první fotbalové ligy nad Bohemians Praha. Liberec se tak posunul na třetí místo v ligové tabulce, Kerič se zas na čele tabulky střelců vyrovnal vedoucímu Tomáši Necidovi.

Kromě potrestaného Demetera chyběli v sestavě Bohemians překvapivě někteří stabilní hráči. Především jen na lavičku náhradníků posadila střevní viróza gólmana Belaně, kouč Urban nechal v roli náhradníků i Fenyka se Zoubkem a Obermajera. Naopak poprvé se v sestavě objevil šestadvacetiletý moldavský reprezentant Andronic, který přišel teprve v pátek z ruského druholigového týmu Baltika Kaliningrad a podepsal s týmem smlouvu na dva a půl roku.

Hosté se dvěma útočníky začali aktivně a již v páté minutě Novotný vypálil na branku Zlámala, střílel ale lehce a do středu branky. To domácí byli produktivnější. V jedenácté minutě se Kerič prosadil přes dva protihráče, na pravé straně uvolnil Dočkala a ten přízemní střelou na vzdálenější tyč překonal Šimona. Bohemians tak inkasovali gól po 344 minutách.

O tři minuty později průbojný hostující záložník Novotný zatáhl z pravé strany míč na střed hřiště, ale z hranice vápna vysoko přestřelil. Domácí mohli zvýšit vedení ve 23. minutě. Papoušek vyhrál souboj s nejistým Horáčkem, posunul míč na Keriče, který našel zcela osamoceného Nezmara, ten ovšem v dobré pozici netrefil odkrytou branku.

Rozhodl Kerič

Velký rozruch vyvolal rozhodčí Adámek. Po dlouhém váhání nařídil penaltu ve prospěch Liberce za faul na Gebre Selassieho, ale po protestech hostujících hráčů a po následné konzultaci s asistentem Večeřou svůj verdikt odvolal. Domácí byli nadále výrazně nebezpečnější, Papoušek ale trefil jen nohu brankáře Šimona a Nezmarova hlavička mířila nad. Dočkal s Keričem zase dlouho váhali se střelou až míč uklidil do náručí Šimon.

Neproměněných šancí litovali domácí krátce po změně stran. V 51. minutě hrubě chyboval Janů, míč se dostal k Eismannovi a po jeho centru hlavičkou přesně zamířil Kincl, který se vrátil do sestavy po disciplinárním trestu. Z gólu se Bohemians radovali poprvé na jaře a po 457 minut trvajícím střeleckém půstu.

Čtvrt hodiny před koncem mohl rozhodnout zkušený Nezmar, ale na malém vápně nikým nebráněný netrefil přihrávku Gebre Selassieho. Tři body však nakonec U Nisy zůstaly. Sedm minut před koncem Liberecký Blažek byl po Keričově přihrávce sám před brankou, jeho střelu však zastavil hostující Macháček a rozhodčí k údivů hostů nařídil penaltu za ruku. Kerič nedal Šimonovi žádnou šanci a v sezoně dal svůj již jedenáctý gól. V závěru ještě ukázal Adámek za faul Nezmarovi hodně přísnou červenou kartu.

Slovan Liberec - Bohemians Praha 2:1 (1:0)
Branky: 11. Dočkal, 83. Kerič z pen. - 51. Kincl. Rozhodčí: Adámek - Večeřa, Dobrovolný. ČK: 89. Nezmar. ŽK: Gecov, Holeňák, Blažek - Andronic, Vošahlík, Turtenwald, Šimon, Fenyk. Diváci: 3930.
Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Janů - Papoušek (87. Hochmeister), Dočkal, Gecov, Liška (57. Blažek) - Nezmar, Kerič (90. Radzinevičius). Trenér: Škorpil.
Bohemians: Šimon - Macháček, Horáček, Turtenwald, Grznár (36. Eismann) - Novotný, Andronic (71. Zoubek), Dobeš, Vošahlík (68. Fenyk) - Kincl, Ibe. Trenér: Urban.