Rubriky:

1. liga

Zlín po sestupu určí další strategii až po schůzce s majitelem

31. května 2009 09:28 - ZLÍN

Zatím jen zklamání a pocit zmaru ovládly vedení fotbalistů Zlína po nevydařeném posledním utkání první ligy, v němž po vysoké prohře 1:6 v Jablonci tým po sedmi sezonách v nejvyšší soutěži sestoupil. Zlínu tak nevyšel mohutný závěrečný finiš, v němž v posledních sedmi kolech pětkrát zvítězil a jednou remizoval.

 

Břetislav Fiala, ČTK

Otázku, co bude dál po sestupu, zatím představitelé klubu neřešili. Více jasno bude po schůzce s majitelem klubu Zdeňkem Červenkou.

"Všechny síly jsme napřeli k záchraně a scénář po případném sestupu jsme nepromýšleli. V našich hlavách momentálně panuje obrovské zklamání. Poslední utkání jsme nezvládli. Rychlé branky zcela zlomily naši psychiku. Kdybychom prohráli 0:1, tak by asi zklamání nebylo takové jako po velkém debaklu," uvedl s jednodenním odstupem ředitel klubu a současně trenér Ladislav Minář, kterému se málem povedl malý zázrak. Po podzimu k sestupu odsouzený tým dokázal herně pozvednout natolik, že až do posledního kola nebylo jasné, kdo se Žižkovem sestoupí.

Varianty jsou dvě

"Další cestu si nastíníme až po schůzce s majitelem klubu, která se zřejmě uskuteční uprostřed týdne. Musíme zvážit všechny cesty a možnosti, jakou politiku zvolíme," uvedl Minář. Podle něj jsou dvě varianty a volba bude hlavně záležet na ekonomických možnostech majitele. "Buď za současného stavu udržíme starší a zkušené hráče a pokusíme se o co nejrychlejší návrat do první ligy. Druhá varianta je úspornější. Vsadit na mladé hráče a jít cestou návratu do první ligy v delším časovém horizontu dvou a více let," řekl Minář. Po sestupu z první ligy v roce 1996 čekal Zlín na návrat mezi elitu šest let.

Zatím je jisté pouze to, že hostování skončilo trojici Filip Rýdel, Richard Dostálek a Vitalij Trubila a smlouva vypršela Markovi Zúbkovi. Zda se vedení Zlína pokusí udržet i tyto hráče, se rozhodne až po schůzce vedení s majitelem klubu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..