Rubriky:

1. liga

Kouč Urban u fotbalistů Bohemians Praha skončil, nahradí ho Žák

15. června 2009 09:36 - PRAHA

Po třech letech skončil Luboš Urban ve funkci trenéra fotbalistů Bohemians Praha. Vedení střížkovského klubu se rozhodlo s ním neprodloužit smlouvu, která mu vyprší 30. června. Urbanovým nástupcem se stane bývalý mostecký kouč Robert Žák, s nímž Bohemians v nejbližší době podepíší roční smlouvu. Řekl to sportovní ředitel klubu Josef Jícha.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Ještě v pátek přitom Jícha tvrdil, že zpráva deníku Sport o ukončení spolupráce s Urbanem je nehorázná lež. V pondělí však oznámil, že Urban u týmu končí. "Za tři roky jsme se pod ním někam dostali a taková doba je ideální pro nějakou změnu," uvedl Jícha a doplnil, že Urbanovým nástupcem se stane Žák. "Smlouva ještě není podepsaná, ale jsme na všem dohodnuti. V nejbližší době podepíšeme smlouvu na jeden rok," prohlásil Jícha.

K Žákovu jménu se podle něj Bohemians dostali vlastně náhodou, přes nového asistenta Františka Kopače, který spolu s Žákem působil v Mostě. "Asi před měsícem jsme na přání Luboše Urbana oslovili Frantu Kopače, zda by nešel dělat asistenta. Po posledním zápase v Olomouci se Luboš pro mě nečekaně rozloučil s hráči s tím, že končí, a odjel na dovolenou. S Frantou Kopačem jsme pak mluvili o tom, že se musí začít něco dělat, protože nejde, abychom měli asistenta a nevěděli, kdo bude hlavním trenérem. Nakonec to dopadlo takhle," přiblížil Jícha.

Bohemians věří, že Žák vtiskne týmu útočnou herní tvář. "Když pod ním hrál Most první ligu, předváděl ofenzivní fotbal. Navíc několik let pracoval i s cizinci, zatímco Lubošovi se cizince zapracovat moc nedařilo," naznačil Jícha, co od nového trenéra očekává.

Žák zatím v nejvyšší soutěži odkoučoval 42 zápasů, v nichž si připsal pouhých pět výher. S Českými Budějovicemi i s Mostem bojoval o záchranu, se Severočechy před rokem sestoupil do druhé ligy. Vedle Kopače zůstává v Bohemians asistentem Jaromír Jindráček a trenérem brankářů Jan Klíma.

Jednapadesátiletý Urban se o ukončení angažmá dozvěděl dnes. "Schůzka byla o jedné větě. Šéfové týmu mi řekli, že končím, nic víc jsme neřešili," řekl ČTK Urban, který přivedl Bohemians Praha před rokem do nejvyšší soutěže. V uplynulém ročníku první ligy s nováčkem obsadil třinácté místo a dovedl ho k záchraně.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..