Ligový nováček Bohemians 1905 podlehl v generálce Mostu

Generálka na start první fotbalové ligy nováčkovi soutěže Bohemians 1905 nevyšla. "Klokani" v neděli podlehli na svém stadionu druholigovému Mostu 0:1, když jedinou branku dal minutu před koncem střelou z dálky Štumpf.

Ilustrační foto

Před dvěma tisícovkami diváků měli Bohemians optickou převahu, ale chybovali především ve středu hřiště a několik nadějných útoků nedotáhli do konce. "Chyběla souhra i dohrávání soubojů. Nebyl to vůbec dobrý výkon," řekl po utkání trenér Pražanů Pavel Hoftych.

Dodal, že v lize proti Brnu musí jeho mužstvo podat úplně jiný výkon. "Po dnešním zápase se ještě zamyslím nad složením základní sestavy, která bude sice vycházet z té, která nastoupila proti Mostu, ale tentokrát mě rozhodně nepřesvědčila," uvedl Hoftych.

Budějovice v poslední přípravě před ligou vyhrály

Fotbalisté Dynama České Budějovice si v generálce na první zápas nového prvoligového ročníku poradili s rezervním týmem Vysočiny Jihlava 2:0. Branky vítězů vstřelili v úvodním poločase Riegel a po přestávce Šíma.

Jihočeši měli po celý zápas proti třetiligovému soupeři stálou převahu a vedle dvou gólů měli i další brankové příležitosti. V 13. minutě Jasanský tvrdou střelou z přímého kopu trefil břevno jihlavské branky a následnou dorážku poslal nad, pět minut před koncem vyrazil brankář hostů Štěpanovský Benátovu střelu na tyč.

Mladá Boleslav zvládla generálku, rozstřílela Jihlavu 4:0

Fotbalisté Mladé Boleslavi bez potíží zvládli generálku před startem první ligy. V poslední přípravě týden před začátkem soutěžní sezóny porazili druholigovou Jihlavu vysoko 4:0. Dvě branky vstřelil Kysela, který byl ústřední postavou utkání.

Středočechům ke klidné výhře pomohla rychlá branka, kterou už v sedmé minutě vstřelil navrátilec Kulič právě po přihrávce Kysely, jenž byl k neudržení. A definitivní ránu z milosti dal Vysočině krátce před koncem Mendy.

Mladá Boleslav vstoupí do ligy v sobotu 25. července na půdě úřadujícího mistra Slavie Praha.

Liberec místo klubu z Ghany zdolal v generálce Vlašim

Fotbalisté Slovanu Liberec porazili v generálce na ligový start druholigového nováčka z Vlašimi těsně 1:0 brankou Bořka Dočkala. Severočeši v neděli měli původně hrát s ghanským klubem FC Takoradi, ale ten kvůli potížím s vízy nepřicestoval. Zápas byl současně křtem pro nově položený trávník na stadionu U Nisy.

Stejně jako jiní trenéři se i Ladislav Škorpil rozhodl prostřídat během utkání celý kádr, kvůli zdravotním potížím nenastoupil Papoušek. Vytrvalý tlak ale Severočeši proměnili v gól až dvacet minut před koncem, kdy Dočkal napálil míč do vlašimské šibenice.

Škorpil si postěžoval, že to byl typický zápas Liberce v generálce. "Bylo to naše klasické představení týden před začátkem ligy. V minulosti jsme nikdy neodehráli herně kvalitně poslední přípravný zápas. Týden před ligou vypadáme jako rozštelovaný motor, ale doufám, že ho do startu doladíme," uvedl liberecký kouč po utkání.

Liberec vstoupí do ligy za týden domácím zápasem proti Kladnu.

Přípravná fotbalová utkání:
Bohemians 1905 - FK Most 0:1 (0:0)
Branka: 89. Štumpf.
Sestava Bohemians 1905: Sňozík - Růžička (46. Janek), Lukáš, Nikl, Rychlík - Štohanzl (79. Bartek), Jindřišek (84. Šisler), Dian (65. Adam), Róth (61. Kotyza) - Zelenka (61. Kaufman), Hartig.
Baumit Jablonec - Zenit Čáslav 3:0 (1:0)
Branky: 16. Drsek, 63. Valenta, 82. Mešanovič.
Sestava Jablonce:
1. poločas: Špit - Zábojník, Drsek, Huber, Krejčí - Haurdič, Pavlík, Loučka, Kovařík - Vošahlík, Lafata.
2. poločas: Fridrich - Farkaš, Drsek, Zábojník, Jablonský - Michálek, Šisler, Valenta, Kocourek - Vukovič, Mešanovič. Trenér: Komňacký.
Dynamo České Budějovice - Vysočina Jihlava B 2:0 (1:0)
Branky: 35. Riegel, 73. Šíma.
Sestava Č. Budějovice: Kučera (46. Křížek) - Leština, Hunal (46. Schut), Žižka (75. Bakala), Jarabica - Dolejš (46. Šíma), Mezlík (69. Benát), Riegel, Jasanský (69. Hudson) - Meszároš (79. Ondrášek), Sedláček (69. Timm). Trenér: Tobiáš.
Slovan Liberec - Graffin Vlašim 1:0 (0:0)
Branka: 70. Dočkal.
Sestava Liberce: Zlámal (46. Hauzr) - Gebre Selassie, Holeňák (46. Kelič), Dejmek, Janů (62. Vulin) - Vácha (81. Smetana), Čorič (46. Purič), Gecov (71. Vlasko), Dočkal (71. Frejlach) - Nezmar (46. Jirouš), Martan (46. Diviš). Trenér: Škorpil.
Mladá Boleslav - Vysočina Jihlava 4:0 (2:0)
Branky: 38. a 68. Kysela, 7. Kulič, 83. Mendy. Rozhodčí: K. Hrubeš. Diváci: 650.
Sestava Mladé Boleslavi: Vorel - Kúdela, Rajnoch (78. Řezníček), Rolko, Dalovič - Kysela (72. Mendy), Procházka (32. Janíček), Sylvestre (63. Opiela), Táborský (72. Fabián) - Kulič, Pecka (63. Fikru). Trenér: Uhrin.
Bohemians Praha - Viktoria Žižkov 0:3 (0:3)
Branky: 16., 30. a 32. Straka.
Sestava Bohemians Praha: Belaň (46. Pižanowski) - Macháček, Horáček, Lencevič (35. Obermajer), Mach - Turtenwald (56. Demeter) - Dittrich, Zoubek, Dobeš, Diarra (59. Wakui) - Kincl (81. Mayola).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.