Rubriky:

1. liga

Reprezentaci Jarolím odmítl, teď jde do boje se Slavií

22. července 2009 18:05 - PRAHA

Byl nejžhavějším kandidátem na post trenéra fotbalové reprezentace. Nabídkou byl Karel Jarolím poctěn, přesto převládla touha poprat se se Slavií o Ligu mistrů a o obhajobu mistrovského titulu. Nyní přichází jeho čas, startuje jak liga, tak boje v předkole milionářské soutěže. „Naše cíle jsou jasně stanovené,“ řekl ve středu Jarolím.

 

Petr Hloušek, Právo

Nechtěl sedět na dvou židlích, proto vsadil na klubový fotbal. Nyní jde do boje. Již v sobotu nastoupí jeho jedenáct vyvolených před domácí publikum, aby se postavili fotbalistům Mladé Boleslavi. V následujícím týdnu se jeho svěřenci střetnou s moldavským Šeriffem Tiraspol ve třetím předkole Ligy mistrů.

Před novou sezónou si Jarolím do týmu přivedl hned devět fotbalistů. Do mužstva se navíc vrátil z hostování v norském Stebaeku Zdeněk Šenkeřík. Staronovými posilami jsou i Matej Krajčík, který se vrátil z italské Regginy, a Stanislav Vlček. A právě útočník, který před rokem a půl odešel sbírat zahraniční zkušenosti do Anderlechtu Brusel, se stal po návratu do Slavie kapitánem. „Všichni hráči kromě Vládi Šmicra a Pepíka Kaufmanna jsou k dispozici,“ glosoval zdravotní stav mužstva Jarolím před prvním duelem.

Do toho pravděpodobně ještě nezasáhne hrající legenda sešívaných Vladimír Šmicer, který podobně jako Jarolím odolal vábení reprezentace a rozhodl se hrát ještě jednu sezónu za Slavii. „To mě těší. Určitě nám má co dát. Pokud bude zdravý, bude mít uplatnění,“ říká Jarolím.

Chceme začít vítězstvím

Za obhajobou titulu se fotbalisté z Edenu vydají v sobotu proti Mladé Boleslavi. „Budeme chtít určitě dobře odstartovat sezónu, abychom se pak odrazili k zápasu v předkole Ligy mistrů. Chceme začít domácím vítězstvím,“ nabádá své svěřence razantní kouč. O základní sestavě však stále nemá zcela jasno. „Ještě si to úplně nesedlo. Nakonec to stejně budou muset ukázat až ostré zápasy,“ říká.

Jarolíma tak může dvojnásob mrzet, že se generálka na ligu v Seefeldu proti AEK Atény zrušila kvůli silnému dešti. „Jsou věci, které člověk neovlivní, takže nemá smysl se jim příliš věnovat. Zareagovali jsme na to tak, že už jsme nevolili další utkání a o to více jsme se zaměřili na trénink. Samozřejmě mě to mrzelo, ale šli jsme dál,“ nedělá si vrásky dvaapadesátiletý trenér.

Romanovs na svůj trest asi pozapomněl

Nepříjemnou zprávou pro Jarolíma byla informace o tom, že v Lize mistrů nemůže brankáři Martinu Vaniakovi krýt záda nová posila Deniss Romanovs z Lotyšska, který si odpykává trest na čtyři zápasy. O svém prohřešku při podpisu smlouvy pomlčel. „Jednička bude určitě Vaniak,“ ubezpečil Jarolím. „Romanovs opravdu chytat nemůže. Při domluvě ohledně smlouvy to (svůj trest) prezentovat nechtěl, pak na to asi pozapomněl.“

V případě zranění Vaniaka by tak do branky musel jednadvacetiletý Jan Hanuš. „Nepřivolávejte, že se zraní Vaniak,“ usmíval se holohlavý kouč. „Doufáme, že se to nestane. Ale otázkou brankářů se samozřejmě zabýváme,“ ujistil své fanoušky Jarolím.

Největším snem pro Pražany ale zůstává po roční pauze účast v Lize mistrů. Vábí je nejen utržené milióny, ale také prestiž ve fotbalové Evropě. Tu by chtěli dobíjet slávisté i v případě nepostupu do Champions League - v nově vzniklé Evropské lize. „Ale já věřím, že dvojzápas s Tiraspolem zvládneme,“ řekl na závěr Karel Jarolím.

Ondřej Cupal, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..