Gebre Selassie: Ve snu mě nenapadlo, že to tak sedne, levačku mám jen na opírání

Z kádru Slavie před rokem obránce Theodor Gebre Selassie zamířil na sever Čech., včera svůj bývalý tým v dresu Liberce připravil o body. Nádhernou trefou vyrovnal už v první půli na konečných 1:1. V druhé půli dvaadvacetiletý krajní zadák hlavně bránil ze všech sil. „Je to pro nás šťastná remíza,“ uznal.

Radek Dejmek (vlevo) a Theo Gebre Selassie se radují z gólu Liberce do sítě Slavie

Dali jste parádní gól, ale jinak jste toho hlavně ve druhé půli moc nevymysleli. Co říkáte průběhu bitvy se Slavií?

Začali jsme aktivně, ale dostali jsme brzy gól, ještě že jsem tak rychle vyrovnali.

Ale jako by na vás ještě ležela tíha nezdarů před reprezentační pauzou. Moc jste toho kromě gólu dopředu nevymysleli...

Neřekl bych, že na nás něco leželo. Ve druhé půli jsme byli pod tlakem, ale chceme vždy hrát aktivně, teď nám nezbylo než čekat na brejky.

Levačkou jste se z rohu pokutového území trefil báječně. Přesně tak jak jste chtěl?

To víte, že jo. Ale ve snu by mě nenapadlo, že o tak sedne. Levačku mám na opírání, tedy na to, abych s ní alespoň slušně přihrál. Zkusil jsem střelu. Buď anebo. A vyšlo to.

V Liberci je celá řada hráčů, kteří působili ve Slavii. Byla znát větší motivace pokořit tým, z kterého jste odešli?

Ani ne. Ale motivací je samozřejmě hlavně to porazit slavnou Slavii. Mistra. Pro nás z toho nakonec po té druhé půli byla šťastná remíza.

Slávisté se domáhali penalty. Vlastně hned několika penalt. Jak jste ty sporné situace viděl?

Snad leda ta ruka Marcela Gecova v závěru. Ale rozhodčí to jako penaltový moment nevyhodnotil. A pády v šestnáctce? Vasiljevič je opravdu hodně padací, ale na pokutový kop to nebylo.