PŘÍBRAM

Už páté domácí vítězství ze sedmi zápasů v sezóně si připsali fotbalisté Příbrami. Slovácko porazili brankami kapitána Huni a středního záložníka Hušbauera, který se v 58. minutě trefil vůbec poprvé v lize.

Domácí měli bleskový gólový vstup do zápasu, do vedení je poslal po trestném kopu přesně k tyči hlavičkující kapitán Huňa. Oba týmy měly jen v první půli řadu šancí a klidně to po 45 minutách mohlo být 3:3.

Sám Huňa měl na noze či hlavě minimálně další dva góly, ale branku pokaždé minul a při jeho sólu zachránil Slovácko Vašek. I hosté předvedli několik pěkných akcí. Velmi dobře hrajícího Ondřejku vychytal Krbeček, tentýž hráč pak hlavičkoval po rohu těsně vedle. Neujaly se ani po gólu volající pokusy Kubáně a Abraháma v závěru poločasu.

Hosté propásli další šanci na vyrovnání v úvodu druhé půle, po centru Urbánka hlavičkoval Abrahám do tyče. A tak přišel druhý trest. Hušbauer si naběhl na přední tyč na centr a hlavičkou přeloboval Vaška.

Slovácko zcela nesložilo zbraně, ale snaha jeho hráčů postupně přecházela v křeč. Domácí dvougólové vedení kontrolovali. I díky Krbečkovi, který je podržel při nebezpečné střele Valenty z přímého kopu.

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Branky: 7. Huňa, 58. Hušbauer. Rozhodčí: Jílek - Zlámal, Ubias. ŽK: Hušbauer, Pleško - Kordula, Kubáň. Diváci: 2932.
Příbram: Krbeček - Plašil, J. Štochl, Nohýnek, Pleško - Klesa, Tarczal, Hušbauer, Šmejkal (85. Wágner) - Huňa, Fantiš (72. Rodrigues). Trenér: Marko.
Slovácko: Vašek - Randa, Struhár, Němčický, Kubáň - Abrahám, Kordula, Zelenka (58. Valenta), Urbánek - Ondřejka, Švancara. Trenér: Mazura.