Rubriky:

1. liga

Kalouda je po operaci třísel, do týdne začne s tréninkem

26. ledna 2010 14:31 - PRAHA

Záložník fotbalové Sparty Luboš Kalouda se v pondělí v Praze podrobil operaci třísel. Podle lékaře Josefa Maurera, který chirurgický zákrok provedl, by dvaadvacetiletý záložník, který na Letné hostuje z CSKA Moskva, mohl do týdne začít s tréninkem.

 

Yiorgos Karahalis , Reuters

"Zákrok je spojen s jednodenní hospitalizací, čili nenastane-li žádná komplikace, bude dnes propuštěn domů. Dostane ode mě rozpis, co má kdy dělat tak, aby se zhruba za čtyři až pět týdnů mohl vrátit postupně do plné zátěže," uvedl Maurer, podle kterého operace dopadla dobře.

Vicemistr světa do 20 let z roku 2007 měl problémy s třísly už předloni na podzim ještě na ruském angažmá, když podstoupil operaci v Mnichově a pak zmeškal téměř pět měsíců. Také nyní nejprve Kalouda uvažoval, že vyrazí do bavorské metropole, ale nakonec se rozhodl, že se svěří do rukou Maurera. Ten má za sebou nespočet podobných zákroků, při nichž používá unikátní metodu. "Spočívá v plastice tříselního kanálu. Zjednodušeně řečeno jde o zúžení a uzavření kanálu bolestivého třísla," vysvětlil Maurer.

Kalouda sice se Spartou v lednu vstoupil do přípravy a absolvoval i kondiční soustředění ve Špindlerově Mlýně, ale pak jej bolest v tříslech limitovala natolik, že musel jít na operační sál.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..