Fotbalisté Budějovic opět doma nevyhráli

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Fotbalisté Českých Budějovic doma nenavázali na nedávné zápasy s Olomoucí a Jabloncem a se Synotem uhráli jen remízu. V zápase, kterému na obou stranách dominovaly výkony útočníků nad hrou obránců, domácí dvakrát vedli, ale hosté pokaždé dokázali srovnat.

O poznání větší aktivitu měl v úvodu na kopačkách Synot. Domácí brankář Kafka musel zachraňovat před dotírajícím Nezmarem. Po deseti minutách se však začala karta obracet. Jihočeskou ofenzivu nastartoval Chlebek, jenž našel v malém vápně Lafatu, ale asistent odpískal ofsajd. Podobná situace se po chvíli opakovala, když Adam trefil brankáře Macháčka, odražený míč vrátil do sítě Kulič, ale znovu to byl ofsajd.

V 18. minutě se Lafata dostal na hranici jedenáctky k odraženému míči a pohotově otevřel skóre. Ve 30. minutě Kulič bleskově zatáhl míč po pravém křídle, přenechal Adamovi, jehož centr přesměroval Plocek hlavou vedle. Po Vozábalově přímém kopu poté trefil Lafata hlavou břevno.

Pěknou kombinaci předvedli také hosté, ale Polách přestřelil. Ihned po výkopu do druhého poločasu se dostal na levé straně k míči Meduna a šokoval Jihočechy vyrovnávací brankou. Sám mohl vzápětí dokonat obrat, když se tři obránci Budějovic nedokázali mezi sebou dohodnout s odkopem, sebral jim míč, ale napálil jen břevno.

Synot dvakrát vyrovnal

Prapor domácích pozvedl Kulič, který byl rychlejší než vybíhající gólman Macháček a znovu zařídil jejich vedení. Hráči Synotu ale zápas nezabalili, tlačili se dopředu a výsledkem bylo vyrovnání, které zařídil střídající Činčala s přispěním teče jednoho z bránících hráčů.

Kouč Českých Budějovic Pavel Tobiáš byl nakonec s remízou spokojený. "Potvrdily se mé obavy, že nás čeká náročný zápas. Synot s celou řadou fotbalových osobností potvrdil kvalitu, hrál dobře kombinačně a měl hráče, kteří se dokáží prosadit v koncovce. Bojovat proti vynikajícím útočníkům Nezmarovi a Medunovi nebyla žádná legrace," vyzdvihl kvality soupeře.

Jeho protějšek Karel Jarolím litoval neproměněných šancí. "Do zápasu jsme vstoupili aktivně, vytvořili si jednu velkou šanci, ale nedali gól. Byly tam ještě dva nebo tři dobré momenty, ale chtělo to víc klidu při přebírání míče. Pak už to nebylo, co jsme chtěli, nevyužívali jsme rychlého přechodu do útoku," shrnul Jarolím, který byl proto nucen udělat změny v sestavě.

Č. Budějovice - Synot 2:2
Poločas 1:0. Branky: 18. Lafata, 54. Kulič - 46. Meduna, 72. Činčala. Rozhodčí: Dvořáček - Talpa, Goňa. ŽK: Lafata, Horejš - Šumulikoski, Meduna, Dvořák. Diváci: 3385.
České Budějovice: Kafka - Pončák, Horejš, Chlebek, Leština - Vozábal, Adam (75. Grznár), Sivok, Plocek - Kulič, Lafata (69. Matoušek). Trenér: Tobiáš.
Synot: Macháček - Němčický, Kostka, Palinek - Petržela, Abrahám (75. Dvořák), Polách, Šumulikoski, Bureš (46. Čoupek) - Nezmar, Meduna (64. Činčala). Trenér: Jarolím.