Olomouc - Ústí 3:0Hanáci bojovali s úpornou defenzívou, ale nakonec si poradili

35. Petr 1 : 0
85. Šultes 2 : 0
90. Vašíček 3 : 0

OLOMOUC

Ústí v Olomouci vsadilo na totální defenzívu. Od úvodních minut nemělo zájem hrát fotbal. Bránilo a čekalo, že Sigma udělá chybu, která by mu mohla přinést bod. Hanáci sice v útoku měli dlouho problémy, ale góly dali a protože kiks z jejich strany nepřišel, zaslouženě vyhráli.

Jakub Petr z Olomouce (vlevo) střílí na bránu

První však vystřelili na bránu Ústečtí, když z 22 metrů neúspěšné napřáhl Kraut. Pak se ale taktovky chopila Sigma. Úpornou defenzívu hostí ovšem dobývala jen s velkými obtížemi. Její snaha končila většinou na šestnáctce, když k zúročení drtivé převahy chyběla především finální přihrávka.

Ta poprvé přišla až ve 23. minutě, kdy Janotka parádně vysunul Šultése. Ten však ve velmi nadějné pozici trestuhodně selhal. Vzápětí střílel hlavou těsně vedle Petr a o chvíli později zaváhal před gólmanem Novákem Navrátil. Tlak domácích sílil, ale gól stále nepřicházel, když tutovku spálil Hubník, který z blízka nedokázal trefit prázdnou bránu.

Z nevinné ojedinělé akce za neproduktivitu Sigmu ve 32. minutě málem potrestal Kraut, avšak i on po přihrávce Doležala Blahovu svatyni vysoko přestřelil.

Ve 38. minutě se zřejmě nemohl na trápení svých spoluhráčů dívat gólman Blaha a tak poslal šedesátimetrový výkop na Šultése, který hlavou perfektně posunul na Petra a ten přízemní střelou nedal Novákovi šanci a poslal domácí do vedení.

Na jednu bránu se hrálo i po přestávce. Nejprve spálil vyloženou šanci Hubník. Po něm trefil tyč kapitán Kučera poté, co před něj vyrazil míč gólman Novák, který předtím jen s námahou zlikvidoval ránu Vepřeka z přímého kopu. Po gólu volala i šance Petra, ale Džuban jeho bombu z deseti metrů srazil na roh. Další tutovkou pohrdl Bajer. To v době, kdy se Ústí dlouhé minuty bránilo jen na své polovině. Pět minut před koncem však přece jen potvrdil po rychlé akci převahu domácích Šultés a bylo rozhodnuto. Šultés pak připravil i další gól, který dal Vašíček a byl pro něj v lize premiérový.

Olomouc - Ústí 3:0
Branky: 38. Petr, 85. Šultés, 90. Vašíček.. Rozhodčí: Královec - Kordula, Tacina, žk: Jindráček, Polák (oba Ústí). Diváci:  5159 diváků. Poločas 1:0.
Olomouc: Blaha - Janotka, Škerle, Kučera, Vepřek - Petr (63. Melinho), Navrátil (79. Vašíček), Rossi, Bajer, Hubník (84. Přikryl) - Šultés.
Ústí nad Labem: Novák - Valenta, Džuban, Polák, Hyčka - Doležal, Zachariáš, Martykán, Volek - Jindráček (80. Benčík), Kraut (74. Veverka).