Rubriky:

1. liga

Lídr fotbalové ligy Viktoria Plzeň je v insolvenčním řízení

15. září 2010 16:49 - PLZEŇ

Krajský soud v Plzni zahájil insolvenční řízení s vedoucím týmem fotbalové ligy Viktorií Plzeň. Návrh podala někdejší právní zástupkyně klubu, pražská advokátka Kateřina Radostová, které údajně Viktoria dluží za právní služby 511 000 korun. ČTK informaci potvrdil krajský soudce Josef Střeštík. Vedení klubu bylo z návrhu překvapeno a slíbilo, že se ještě dnes oficiální vyjádří.

 

Jan Handrejch, Právo

"O návrhu teprve budeme rozhodovat. I přes přetíženost soudů se budeme snažit učinit první úkon do zákonných sedmi dnů," řekl Střeštík. Vzhledem k tomu, že jde o návrh věřitele, musí se k němu ještě vyjádřit dlužník.

Soudci dále prozkoumají, zda má návrh nějaké vady. Poté by teprve mohli rozhodnout o případné insolvenci klubu. Insolvenční řízení zahajují soudy podle zákona nejdéle do dvou hodin po podání insolvenčního návrhu. Tato skutečnost pak musí být okamžitě zveřejněna na internetovém insolvenčním rejstříku.

Podle právníka blízkého plzeňskému fotbalu má klub dostatek majetku na to, aby půlmilionovou pohledávku okamžitě vypořádal. Problém se zahájením insolvenčního řízení je podle něj v tom, že klub do jeho vyřešení nemůže prodávat svůj majetek. Není také jisté, zda se k návrhu nepřidají další věřitelé. Soud bude také zkoumat, zda nejsou pasiva klubu větší než aktiva, tedy zda není v úpadku.

Město, kterému patří stadion ve Štruncových sadech, nebylo o návrhu informováno. "Velmi mě to překvapuje," uvedl primátor Pavel Rödl. Podle vedení radnice není vyloučen konkurenční boj kvůli tomu, že klub vede ligu. Viktorii tři týdny nově vlastní skupina kolem olomouckého podnikatele Tomáš Paclíka.

V návrhu na zahájení insolvenčního řízení jmenuje právnička údajné další věřitele, který mají být AC Sparta Praha, FC Baník Ostrava a pražské firmy Perinvest a Lun Servis, Chovanec Sport Agency, Tomáš Poštulka, Ondřej Chovanec a právník Julius Kramarič. Klub zatím žádné informace nekomentoval. "Připravujeme oficiální vyjádření, které budeme vydáme po 18:00," řekl obchodní manažer Viktorie Jaromír Hamouz.

Kvůli fotbalu se dnes na náměstí v Plzni sešli fanoušci klubu. Před radnicí se jich shromáždilo zhruba 250 a požadovali co nejrychlejší rekonstrukci stadionu ve Štruncových sadech. Vedení města předali petici s 1911 podpisy, jejichž počet se shoduje s rokem založení klubu. "Nechceme radnici nechat v klidu. Proto jsme jim předali symbolický kamenný prst, že na ně budeme dohlížet, dokud se nezačne kopat," řekl zástupce fan klubu Roman Bakala. Fanoušci nabídli, že pomohou městu s výstavbou, podobně jako to udělali před několika lety v Berlíně.

Podle Rödla budou projekt přestavby stadionu ve Štruncových sadech ve čtvrtek schvalovat zastupitelé, kteří projednají také modely financování stavby. "Nedovedu si představit, že byl nebyl přijat. Věřím, že i nové zastupitelstvo bude pokračovat dál," uvedl primátor.

Územní rozhodnutí by mohlo být vydáno v listopadu, stavební povolení do června 2011 a kopnout by se mohlo po prázdninách, dodal. Stavba bude trvat zhruba tři až čtyři roky a bude probíhat hlavně o přestávkách, kdy se nebude hrát fotbal. Příští rok město přemístí atlety, poté se bude rekonstruovat hlavní tribuna a přiblíží hřiště, a poté další tribuny, všechny pro 12 500 lidí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..