Rubriky:

1. liga

Policie kvůli incidentům kolem derby pražských "S" zadržela deset fanoušků Sparty

20. září 2010 18:42 - PRAHA

Policisté v souvislosti s pondělním fotbalovým zápasem Slavie se Spartou zadrželi deset fanoušků. Dva ještě před utkáním, jednoho během zápasu a sedm po skončení derby. Řekla to mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová. Po utkání se strhla mezi příznivci pražských klubů ve Vršovické ulici bitka. Jedna žena při ní byla zraněna, dostala ránu půllitrem. Po bitce policie zadržela pět lidí.

 

Jan Handrejch, Právo

Před zápasem byl jeden muž zadržen za neuposlechnutí výzvy policie, další porušil pražskou vyhlášku o držení pyrotechniky. Třetí muž odpálil pyrotechniku přímo na stadionu, vyvedla jej pořadatelská služba a policisté ho pak zadrželi. Muž a žena se po utkání rozhádali a přetahovali se o fanouškovskou šálu. Podle policistů přitom narušovali veřejný pořádek.

Odpolední cesta asi pěti stovek příznivců Sparty z Letné na slávistický stadion se jinak obešla bez incidentů. Fanoušci jeli metrem na stanici Strašnická a odtud šli pěšky do Edenu. Dopravní podnik pro ně vypravil speciální soupravu metra, která v ostatních stanicích nezastavovala.

Průvod skandujících příznivců Sparty zastavil podle zpravodajky ČTK dopravu v okolí stanice metra Hradčanská i na Strašnické. Na fanoušky dohlíželo kolem 300 hlídkujících policistů. Někteří fanoušci v průvodu házeli dýmovnice, nesli takzvané římské svíce nebo skandovali hesla.


Zadržení fanoušci Sparty.Zadržení fanoušci Sparty.foto: Právo/Jan Handrejch

O bezpečnost v ulicích metropole se starali kriminalisté, dopravní policisté, pracovníci antikonfliktního týmu, pyrotechnici, psovodi se psy a policisté na koních. V záloze byla připravena speciální pořádková jednotka, ze vzduchu situaci monitoroval vrtulník.

Fanoušci se při vstupu na stadion nevyhnuli standardním kontrolám. Spolu se vstupenkami chtěli pořadatelé vidět občanské průkazy. Neumožnili vstup opilým lidem nebo těm, u nichž našli pyrotechniku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..