Synot pokřtil nový stadión výhrou

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Synot pokřtil nový stadión v Uherském Hradišti vítězstvím, které mu zajistil gólem v poslední minutě Abrahám. V utkání 11. kola Gambrinus ligy porazil Olomouc 3:2.

Domácí získali vedení hned z první vážné akce. Olomoucký brankář Vaniak si sice poradil s dělovkou Nezmara, vyražený balón však napálil Abrahám přesně k pravé tyči. Chvíli na to mohl zvýšit Petržela, ve výhodné pozici však mířil těsně vedle.

Pak se hrálo převážně uprostřed hřiště. Po dvaceti minutách poprvé zahrozili i Hanáci, nekrytý Babnič však neměl po centru Vlčka z pravé strany přesnou mušku. V závěru poločasu ale přešla aktivita opět na kopačky hráčů slováckého celku. Na konci úvodní půlhodiny byl blízko ke gólu Nezmar, hlavou ovšem těsně minul branku a poté Polách z dvanácti metrů přestřelil. Před odchodem do kabin se zapotil i gólman Synotu Drobisz, Špiláčkovu bombu z úhlu vyrazil s námahou na roh.

Rozhodovala poslední minuta

Po změně stran se hosté tlačili na soupeřovu polovinu a brzy se dočkali vyrovnání. Nejprve ještě nedosáhl na Vlčkovu přihrávku Reiter, ale z následné akce už Vlček vydařeným volejem zužitkoval Kučerův centr-1:1. Synot vrhl po inkasovaném gólu znovu všechny síly do útoku, avšak šance si nevypracoval. Naopak Olomoučtí podnikali do otevřené obrany nebezpečné brejky. Při jednom z nich našel Vlček neobsazeného Reitra, jenž technickou střelou strhl vedení na stranu Sigmy.

Potom se už probudili i domácí. Nezmar sice dvě střelecké příležitosti promarnil, ale zásluhou střídajících hráčů Synotu slušně zaplněné hlediště jásalo. Vaniak neudržel Kadlecovu bombu z rohu šestnáctky a Malár zblízka pohodlně vyrovnal. Tlak slováckého mužstva nabyl na intenzitě a v poslední minutě řádné hrací doby rozhodl střelecky disponovaný Abrahám po Činčalově přiťuknutí o šťastné výhře Synotu.

1. FC Synot vs. Sigma Olomouc 3:2
Branky: 3. a 90. Abrahám, 75.Malár - 48. Vlček, 64. Reiter. Rozhodčí Liba, ŽK:Babnič, Caha (oba O), Diváci: 6543, poločas 1:0.
Sestavy:
Synot: Drobisz - Němčický, Palinek, Bureš - Petržela, M. Abrahám, Kostka (74. Činčala), Polách, Čoupek (67. Kadlec) - Meduna (67. Malár), Nezmar.
Olomouc: Vaniak - Randa, R. Hubník, Hudec, Caha - Vlček, Zbožínek, Špiláček, Kučera - Babnič (81. P. Siegl), Reiter.