50. Koubský 1:1
51. Toleski 2:1
56. Kulič 3:1

20. listopadu 2010 20:30 - MLADÁ BOLESLAV

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v utkání 17. ligového kola nad Slavií 3:1 a vršovického soupeře porazili poprvé po devíti duelech. O svém triumfu na závěr vydařeného podzimu rozhodli v úvodu druhé půle, kdy na Koubského vyrovnávací gól odpověděl po minutě exslávista Toleski a za chvíli přidal třetí gól Kulič. Boleslav poskočila na třetí místo tabulky, naopak Pražané se propadli na čtrnácté místo a v pondělí se před ně může dostat Brno.

Radek Petrášek, ČTK

Slávisté toužili proti soupeři, se kterým do dnešního dne prohráli jen jediný ze třinácti vzájemných duelů, zapomenout na předchozí podzimní mizérii a aspoň trochu se před zimní pauzou odpoutat od sestupových pozic. Horší vstup si ale těžko mohli představit. V sedmé minutě neuhlídali po Kuličově rohovém kopu zadní tyč a nepokrytý Procházka hlavou otevřel skóre.

Domácí se po vedoucím gólu tolik netlačili vpřed, ale Slavia byla v ofenzivě bezradná. Její kombinace končily před šestnáctkou a ani ligový debutant Pázler příliš oživení do trápícího se útoku nepřinesl. Naopak Středočeši v závěru půle dvakrát po sobě zahrozili z brejku, nebezpečnější z obou akcí pokazil při přečíslení do otevřené hostující obrany těžkou přihrávkou na Kuliče Opiela.

Největší šanci úvodního dějství si Pražané vytvořili v poslední minutě. Jaroslav Černý ze strany přiťukl Kiselovi, ale nejlepší slávistický střelec dlouho váhal a trefil jen Millera. Pět minut po pauze však už hosté srovnali, když se po Kiselově rohu prosadil hlavou Koubský a vstřelil gól ve třetím soutěžním zápase po sobě.

Odpověď domácích byla blesková. Hned o minutu později napřáhl z hranice vápna Toleski a svoji premiéru v mladoboleslavské základní sestavě si osladil trefou proti bývalému klubu. V 56. minutě přidala nabuzená Boleslav pojišťující trefu - Mendyho střelu doklepl na zadní tyči za Zlámala Kulič. Domácí kapitán dal šestou branku v sezoně.

Hostující kouč Petrouš poslal na hřiště Hlouška, který už původně neměl na podzim nastoupit, ale slávisté na zvrat neměli. V největší šanci vychytal Milana Černého šest minut před koncem Miller.

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 3:1 (1:0)
Branky: 7. Procházka, 51. Toleski, 56. Kulič - 50. Koubský. Rozhodčí: Kovařík - Štěrba, Koval. ŽK: Sedláček - Dembélé, Pázler, Koubský, Hubáček, Kisel. Diváci: 3328.
Ml. Boleslav: Miller - Kúdela, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Mendy, Procházka, Opiela, Táborský (64. Sedláček) - Kulič (85. Kysela), Toleski (90. Volf). Trenér: Stanner.
Slavia: Zlámal - Kaufman, Čelůstka, Koubský, Hubáček - Dembélé (61. Jarolím) - Janda, Kisel, M. Černý - Pázler (67. Hloušek), J. Černý. Trenér: Petrouš.

Časová osa: 1. liga