Pacandova rána v závěru srazila Teplice

BRNO

Fotbalisté Brna se po šesti zápasech bez vítězství opět radovali z plného bodového zisku. Doma porazili Teplice 2:1 zásluhou Pacandovy trefy z 90. minuty utkání a v tabulce se tak na svého soupeře bodově dotáhli.

Teplice začaly sebevědomě, připsaly si úvodní dvě nebezpečné střely utkání, ale první udeřilo Brno. Musil v sedmé minutě posadil míč na hlavu Doška, který zůstal v šestnáctce hostů zcela neobsazen a střelou k tyči tuto nedbalost potrestal.

Odpověď měl na kopačce Verbíř, jehož patičkou nastartoval Benčík. Zkušený Severočech však zakončil svou akci prudkou ranou mimo tři brněnské tyče. Na druhé straně chyběly jen centimetry Doškovi. Brněnský dlouhán se dostal do šance díky Leitnerově upadnutí, po němž se zcela otevřela levá strana teplické defenzívy. Došek mířil z hranice pokutového území ke vzdálenější tyči, ale netrefil.

Obrovskou šanci v závěru první půle Švancara. Musil vybídl Doška, jehož od míče odtlačil bek Doležal, dorážejícího Švancaru pak rozesmutněl sedící gólman Poštulka.

Hrdina Pacanda

Festival promarněných příležitostí pokračoval i po obrátce - to se Došek hladce probil do šance, ale z deseti metrů přestřelil. V roli nahrávače byl opět agilní Musil. A Brno nepřesná muška mrzela, když v 66. minutě z ojedinělé šance hlavou vyrovnal kapitán hostů Horváth.

Brněnský kouč Večeřa poslal na posledních dvacet minut na trávník domácího hrdinu Pacandu a tento tah se mu náramně vyplatil - v 90. minutě rozehrál Pacanda rohový kop, míč se k němu však vrátil a on nelenil. Napřáhl a z dvaceti metrů namířil přesný projektil k tyči Poštulkovy svatyně. Dal tak zapomenout na hlavičku spoluhráče Krška, která se krátce předtím zastavila o brankovou konstrukci.

Karel Večeřa, trenér Brna: "Za stavu 1:0 jsme mohli přidat druhý gól, avšak v koncovce se nám bohužel nevedlo. Po vyrovnání působili hosté hodně sebevědomým dojmem. Díky enormní bojovnosti jsme ale nakonec přece jen na tři body dosáhli."

František Straka, trenér Teplic: "V kvalitním zápase zvítězilo Brno zaslouženě, vypracovalo si víc šancí. Nám scházely síly, které jsme vydali v pohárovém souboji s Kaiserslauternem. Čtvrt hodiny před koncem jsme ale měli určitě kopat po zákroku na Rezka penaltu."

1. FC Brno - FK Teplice 2:1 (1:0)
Branky: 9. Došek, 89. Pacanda - 68. Horváth. Rozhodčí: Matějek - Filípek, Talpa. ŽK: Kotůlek - Rada. Diváci: 2775.