Baník stále bez porážky, z Teplic veze bod

TEPLICE

Ani ve dvanáctém ligovém kole nenašli fotbalisté Baníku Ostrava přemožitele. Lídr tabulky odváží bod za remízu v Teplicích, když uhájil výsledek 1:1 proti především v druhé půli aktivnějšímu soupeři.

Na první branku čekali diváci na teplických Stínadlech pouhých sedm minut. Skóre otevřel ostravský Mario Lička, když zpoza velkého vápna obstřelil přesně gólmana Poštulku. Tepličtí ovšem po rychlé brance nesložili zbraně a snažili se o vyrovnání.

Možné srovnání stavu měl krátce úvodním gólu na kopačce nikým nebráněný Voříšek, v rozhodujícím momentě mu ale před brankářem Laštůvkou sklouzl míč. Důrazní svěřenci trenéra Straky se dočkali až ve 26. minutě, kdy po rohovém kopu dopravil míč do branky Ostravy Benčík.

Aktivita výsledný efekt nepřinesla

Po přestávce aktivnější Teplice mohly utkání rozhodnout v 57. minutě, Verbířovu střelu gólman Laštůvka instinktivně vyrazil, když těsně předtím pálil vedle Rezek. Smůlu měl i Benčík, neujaly se ani střelecké pokusy Voříška a tyč ostravské brány lízla Rezkova hlavička. Bez výsledku skončily šance i na druhé straně hřiště a soupeři si tak spravedlivě rozdělili body.

František Komňacký, trenér Ostravy: "Potkali jsme skutečně silného soupeře a upřímně je třeba přiznat, že jsme byli hodně blízko první porážky. Zvláště ve druhé půli měly Teplice řadu střeleckých příležitostí, kdy při nás stálo i nezbytné štěstí."

František Straka, trenér Teplic: "Sehráli jsme velice zajímavé utkání, remíza je zaslouženou odměnou pro obě mužstva. Trochu lituji, že jsme neměli o něco víc štěstí, k plnému bodovému zisku nebylo daleko."

Teplice vs. Ostrava 1:1
Poločas: 1:1. Branky: 26. Benčík - 7. Lička. Rozhodčí: Dvořáček - Gulajev, Krátký. ŽK: Hunal - Besta. Diváci: 3454.
Teplice: Poštulka - Doležal (46. Tesařík), Rada, Hunal, Leitner - Verbíř, Lengyel, Horváth, Voříšek - Rezek (86. Divecký), Benčík. Trenér: Straka.
Ostrava: Laštůvka - Hoffmann, Bolf, Dvorník, Drozd - Pospěch, P. Besta, Lička (73. Slončík), Čížek - Matušovič (67. Varadi, 88. Krpec), Heinz. Trenér: Komňacký.