Rubriky:

1. liga

Rozlíceného Pospěcha motivuje vztek, svůj případ požene až k soudu do Lausanne

14. března 2011 13:29 - PRAHA

Naštvaný člověk dokáže velké věci. A v případě Zbyňka Pospěcha je to ještě mírný přívlastek. „Jsem nas....!“ říká útočník fotbalové Slavie upřímně. V pátek arbitrážní komise ukončila jeho spor s Brnem verdiktem ve prospěch klubu. A v neděli rozlícený střelec postrčil sešívané k výhře nad Teplicemi. „Vnitřně mi to naštvání asi pomohlo. Můj případ ale nekončí, i když doma jsme ho prohráli,“ varuje Pospěch.

 

Radek Petrášek, ČTK

Podzimní impotenci útočníků sešívaných konečně léčí důrazný bijec, který by si na hrotu klidně nechal ukopnout hlavu, jen aby dotlačil balon do sítě. Zbyněk Pospěch téměř dva roky nehrál ligu, ale Slavii splácí důvěru hned v prvních zápasech. V Liberci vstřelil první gól a Pražané tam vyhráli 2:0. Také s Teplicemi otevřel skóre a červenobílí se po téměř pěti měsících dočkali v Edenu výhry (4:1).

„Přesně Zbyňkův důraz nám na podzim moc chyběl. Jde do soubojů s obránci i s rizikem zranění. Přesně s takovou vervou by se měli útočníci do šestnáctky soupeře vrhat. Předvedl to již v Liberci a teď znovu, vyneslo nám to dva důležité úvodní góly,“ libuje si kouč Michal Petrouš.

Satisfakci cítil již v Liberci

Spasitele Slavie žene vpřed i jeden zcela prostý motiv. Vztek, a to pořádný. „Cítím obrovskou satisfakci. Po té prasárně, která mě potkala na základě jednání mého bývalého agenta, jsem ukázal, že fotbal umím hrát a pořád mohu být platným hráčem. Čekání bez možnosti startu bylo hodně nepříjemné a dlouhé,“ vyznával se po výhře v Liberci.

Zbyněk Pospěch v dresu Slavie střílí gól do teplické sítě.Zbyněk Pospěch v dresu Slavie střílí gól do teplické sítě.foto: Právo/Milan Malíček

A klidný útočník rozhodně nebyl ani před dalším nedělním duelem s Teplicemi. Naopak, arbitrážní komise fotbalového svazu v pátek rozhodla, že Zbrojovka Brno oprávněně ukončila smlouvu s Pospěchem, který po klubu požaduje ušlou mzdu ve výši přes milión korun. Podle arbitráže tak hráč nemá nárok na jakoukoliv odměnu či kompenzaci, nárokovanou po 25. březnu 2010.

„Mohl jsem na jednání arbitráže přijít, ale nechal jsem to na mém zástupci Jiřím Kubíčkovi a dal přednost pátečnímu tréninku,“ líčí Pospěch.

Dočkal se špatných zpráv. „Trenér mi dokonce večer volal, jak na tom jsem. Slíbil jsem mu, že se soustředím jen na zápas. Jsem samozřejmě hodně nas....! Za ten rok jsem si toho protrpěl dost. Můžu se jen smát, jak to všechno dopadlo.“

Případ nekončí, právníci ho ženou výš

Arbitráž je na domácí fotbalové scéně poslední instancí. Pospěchův případ tím ovšem nekončí. „Neměl bych se k tomu vůbec vyjadřovat, všechno mají v rukou právníci. Věřím, že pan Kubíček a paní Radostová se do toho pustí a půjdeme s tím výš. Až k mezinárodnímu sportovnímu soudu v Lausanne,“ potvrdil rozlícený útočník.

Jeho rozlícení odnesly nebohé Teplice. Míč do jejich sítě by snad Pospěch donesl i v zubech... „Vnitřně mi to naštvání asi pomohlo. Před zápasem to nebylo moc příjemné, ale věřil jsem, že podám zase dobrý výkon a že se to ve mně zlomí. Takže jsem rád, že to takhle dopadlo.“

Buldok z útoku věří, že sedmi body ze tří jarních zápasů ještě Slavia zdaleka nekončí. „Chtěli jsme, aby z nás v lize konečně šel zase strach. Body zadarmo dávat nebudeme,“ varuje Pospěch konkurenci.

Pavel Dosadil, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..