Olomouc - Slovácko 0:2Olomouc kvůli Ondrášovka cupu šetřila opory a doplatila na to

57. Valenta 0 : 1
90. Szmek 0 : 2

OLOMOUC

Olomoucký kouč Zdeněk Psotka kvůli prvnímu semifinále Ondrášovka cupu, k němuž jeho svěřenci nastoupí ve středu na Slavii, šetřil opory, na lavičce nechal kapitána Kučeru a Brazilce Rossiho, a to se mu krutě vymstilo. Sigma ostudně prohrála, když Slovácku na úspěch stačila defenzivní taktika s brejky.

„Z naší strany to byl klasický jarní zápas. Vytvořili jsme si zase spoustu šancí, ale žádnou jsme neproměnili a to rozhodlo. Pokud se toto nezmění, nebudeme vyhrávat. Chtěli jsme hrát však trochu jinak, více po stranách, s více centry. Bohužel, to jsme nedokázali,“ tvrdil Psotka.

Od počátku diváci sledovali dobývání hluboko zataženého defenzívního bloku hostí. Prosadit se proti němu bylo nesmírně obtížné a tak střelby k vidění mnoho nebylo. Zpočátku to zkoušel jen Ordoš hlavou, ale jak v 6., tak ve 12. minutě těsně minul. Blízko gólu byl pak ve 27. minutě Janotka, který šikovným obloučkem z pravé strany přeloboval vybíhajícího Filípka, míč ovšem přeletěl břevno. Na gólmana Slovácka o šest minut později nevyzrál ani Ordoš, který se proháčkoval až bezprostředně před něj, Filípko však zázračně zachránil.

Hosté se osmělili pouze dvakrát. Poprvé po ojedinělém protiútoku Kubáň přesným centrem našel Volešáka, který však ve slibné pozici hlavou netrefil. Podruhé, v samém závěru poločasu běžel sám na Drobisze Fujerík, ale gólman Sigmy ho vychytal.

Druhá půle začala ve stejném duchu jako první. Hanáci měli drtivou převahu, ale na hostující obranu nedokázali nic vymyslet, když jim vázla finální fáze.

Ke slovu se tak dostali hráči Slovácka. Vepřek, který už předtím si několikrát počínal lehkovážně, nepokryl J. Valentu a ten tváří v tvář Drobiszovi nezaváhal. Sigma pak dál tlačila, ale marně. Nervozita na jejich kopačkách byla patrná a projevovala se množství pokažených přihrávek. Na Filípkovu bránu nešla jediná střela. V posledních vteřinách navíc podtrhl domácí fiasko hrubou chybou, kterou potrestal střídající Reinberk, gólman Drobisz.

„Olomouc hrála fotbal, tlačila, měla více ze hry, ale my jsme dávali góly. Obrovský tlak jsme přežili se štěstím a také díky Filípkovi, který nás minimálně ve dvou případech skvěle podržel,“ liboval si trenér Slovácka Miroslav Soukup.

Sigma Olomouc -  FC Slovácko 0:2 (0:0)
Branky: 56. J. Valenta, 90.+4 Szmek. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Kocián. ŽK: Škerle, Janotka - Perůtka, Kubáň, Ondřejka, Szmek. Diváci: 4753.
Olomouc: Drobisz - Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek - Bajer, Hořava - Petr (63. Přikryl), Ordoš (71. Tomeček), Doležal (59. Navrátil) - Šultes. Trenér: Psotka.
Slovácko: Filipko - Kubáň, Mezlík, Košút, Nešpor - Perůtka - Fujerik (68. V. Valenta), J. Valenta (85. Reinberk), Volešák, Urbánek - Ondřejka (80. Szmek). Trenér: Soukup.