Rubriky:

1. liga

Olomoucká korupční kauza: Gajda Římskému obvinění z korupce odpustil

24. června 2011 18:46

Místopředseda představenstva Sigmy Olomouc Jaromír Gajda tvrdí, že pokladníkovi klubu Ladislavovi Římskému diskreditační rozhovor s Jiřím Kubíčkem odpustil. "Je to takový jezevec, který má jen fotbal a klub. Zřejmě si nedovedl představit, že by mohl být bez něj," řekl Gajda.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Zlobíte se na pana Římského za to, že vás v rozhovoru s Jiřím Kubíčkem označil za korupčníka, aby se udržel v klubu?

Já mám lidi rád. Není to vždy jednoduché, zvláště, když se lidi dostanou do krizových situací. Musí se prostě nějak zachovat. On žije sám, dvacet let je rozvedený, je to takový jezevec, který má jen fotbal a klub. Zřejmě si nedovedl představit, že by mohl být bez něj. Ale ať bylo, co bylo, důležité je pro mě to, že jsme si to vysvětlili a on se mi omluvil. Nejsem mstivý, ani zlý. Odpustil jsem mu.

Překvapilo vás, že váš dlouholetý nejbližší spolupracovník Jiří Kubíček právě vás označil za jednu z hlavních postav údajné korupční kauzy?

Vůbec ne. Bylo to vyvrcholení jakéhosi vztahu, který bohužel byl léta vynikající, pak dobrý, efektivní a na závěr nešťastný. Strašně mě to mrzí, protože neměl žádný důvod. Situace loni v květnu, kdy se vše vyhrotilo, byla taková, že kdyby se choval klidně, státnicky, ustoupil bych mu. Tak bylo všechno připraveno. Já jsem chtěl už jen dodělat započaté projekty. Vše se ale vyvinulo jinak a já jen mohu říct, že je naprosto šílené stále běhat a získávat zpátky důvěru okolí, města, kraje, sponzorů a dalších partnerů.

Korupční aféra může Sigmu dostat z ligy. Nemáte z toho obavy?

Vím, že je všechno možné, zvláště v realitě současného života. Motivy jsou různé, tlaky také. Jestliže ale někdo, myslím předsedu disciplinárky pana Goldu, na základě pocitu a nějakých jednání mimo vlastní orgán si vytvoří svůj názor a pak ho prosazuje, tak je skutečně možné všechno. Je však otázka, kdo ty věci zvládne lépe.
Tady totiž vůbec nejde o nějaký zápas před dvěma lety, ten byl normální, hrál se krásný fotbal, padly parádní góly. Jestli si někdo myslí, že ambiciózní trenér Psotka se zdravým sebevědomím, by se snížil k něčemu, jako je v přepisu Kubíčkovi nahrávky a požadoval by výpomoc tohoto druhu, považuji to za absurdní.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..