Rubriky:

1. liga

Gólman Rada vyrobil dvě fatální minely a zařízl Duklu jako nemluvně

20. srpna 2011 21:21 - PRAHA

Neskutečné, jaké fatální chyby dokázal brankář Filip Rada vyrobit. Svou Duklu v duelu s Plzní doslova pohřbil. Zařízl ji, jako nemluvně. Za bezgólového stavu naservíroval balón plzeňskému Jiráčkovi, pro něhož nepředstavovalo problém trefit ze dvou kroků prázdnou bránu, v momentě, kdy se po změně stran a Hanouskově trefě Pražané tetelili nadějí, že by obhájci titulu přece jen mohli cestu za vítězstvím zkomplikovat, Rada úlet zopakoval. „Kardinální chyba a zlomový moment celého utkání,“ obracel oči v sloup kouč ligového nováčka Luboš Kozel.

 

Zbyněk Stanislav, ČTK

Vyrobit dvě fatální chyby během devadesáti minut, to se na ligové scéně hned tak nevidí. Syn exreprezentačního trenéra Petra Rady, téměř sedmadvacetiletý Filip hájící bránu ligového nováčka z Julisky to však svedl. Nejprve vybídl ke skórování plzeňského Jiráčka, ve druhé půli naservíroval snad ještě ideálnější příležitost Kolářovi s Ďurišem. A Dukla samo sebou pykala.

„Jasně, moje chyba,“ přiznával a v šatně se spoluhráčům omlouval. Za první i druhý gól, pod nímž zanechal svůj autogram.

Brankář Dukly Filip Rada se marně snaží zabránit čtvrtému gólu, akci sleduje David Limberský z Plzně. Brankář Dukly Filip Rada se marně snaží zabránit čtvrtému gólu, akci sleduje David Limberský z Plzně. foto: ČTK/Zbyněk Stanislav

„Při prvním na mě letěl lehký balón, já couval dozadu a nechtěl jsem, abych skončil za čárou a Plzeň kopala roh. Zkusil jsem zabrzdit, jenže mě to uklouzlo a míč jsem pustil,“ popisoval mladý Rada svou první fatální minelu. „Ještě jsem doufal, že poblíž bude některý ze spoluhráčů a balón odkopne. Jenže bohužel...“

U jednoho úletu však nezůstalo. Když po změně stran střídající Hanousek snížil, odložila Dukla na pár minut přehnaný respekt a strach ze soupeře. Opravdu ale jen na pár minut, protože Rada ji pohřbil podruhé. Místo odkopu od brány naservíroval ideální příležitost Kolářovi s Ďurišem, kteří jí samozřejmě nepohrdli. Třetí gól vstřelili a bylo vymalováno.

„Myslel jsem, že si pro balón jde Gedeon, ale namísto něho tam byli dva Plzeňáci,“ třeštil i Rada oči, co se to vlastně děje. „Ale rozhodně to nebylo tím, že by mě první chyba nějak poznamenala či vykolejila,“ bránil se, že by byl z úletu zdeptaný.

„Naše hra je sice založena na rozehrávce zezadu, v níž má i Rada svou roli, ale pravidla máme jasně nastavená. V takové situaci prostě rozehrávat balón nemá,“ vyčítal trenér Kozel svému svěřenci druhou minelu. „První chybu bych ještě omluvit dokázal, ale pro druhou pochopení nemám,“ pravil kouč Dukly rázně.

O tom, zda dvě hrubice vyrobené během devadesáti minut budou stát brankáře Radu místo v sestavě, však spekulovat nechtěl. „Uvidíme, jak na tom bude. Loni chytal ve druhé lize výborně, sedmnáctkrát udržel čisté konto a výrazně nám k postupu pomohl. Tohle byl první zápas, který mu nevyšel,“ přemýšlel Luboš Kozel.

„Neřeším to, bude záležet na trenérovi. Jsem rád, že chytám ligu a rozhodně se nenechám rozhodit,“ nepřipouštěl si mladý Filip Rada, že by ho dvě fatální minely nějak rozhodily či poznamenaly. „V přípravce i žácích jsem zažil mnohem horší zápasy,“ snažil se žertovat.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..