Lasotův hattrick rozesmutnil Příbram

PŘÍBRAM

Herní krize příbramských fotbalistů se promítla už do čtvrté prohry v řadě. Tentokrát si od Litavky odvezl tři body Zlín a výsledkem 4:2 potvrdil, že jeho výhra nad Spartou v minulém kole nebyla náhodná. Tři branky vítězů dal jejich nejzkušenější hráč - dvaatřicetiletý záložník Edvard Lasota.

Zlínští fotbalisté byli po celý podzim na soupeřových hřištích téměř neškodní. Dali jen jediný gól a získali pouhé dva body za remízy. V Příbrami se však, podobně jako před dvěma týdny Blšany, radovali ze svého prvního vítězství venku.

Domácím v úvodních minutách nebylo možné upřít snahu, ale jejich toporné akce nemohly zlínskou branku ohrozit. Naproti tomu hosté dobře kombinovali a těžili ze smrtících brejků. V nich vynikal Lasota, který kdysi žlutý dres sám nosil ještě v dobách, kdy se klub jmenoval Dukla a sídlil na Julisce.

Už v deváté minutě po spolupráci s Ličkou a Vidličkou vstřelil vedoucí gól a o čtvrt hodiny později si sám znovu vychutnal rozestupující se příbramskou obranu. Domácí kouč Jozef Chovanec mohl být rád, že gólový účet nebyl ještě vyšší. Ve 37. minutě totiž brankáře Václavíka dvakrát zachránilo břevno, poprvé ho orazítkoval při nepovedeném odkopu Riegel, vzápětí ho napodobil zlínský Švach.

Francouz vykřesal naději

Do druhého poločasu vyběhl v domácí sestavě na trávník Francouz Loseille a potřeboval jen osm minut, než dal svůj první ligový gól. Odstartoval tak sérii domácích šancí, při nichž vyrovnání viselo na vlásku. Jenže brankář Novák byl stejně jako před týdnem hrdinou.

Dvakrát si poradil s Žemlíkovými střelami a Sieglova hlavička těsně minula branku. Vzápětí však na druhé straně brankář Václavík odkopával tak nešťastně, že trefil přímo Dobeše, od nějž se míč odkutálel do sítě. Lasota pak znovu zůstal zcela osamocen a bez problémů přidal čtvrtý gól. Cesarec v nastaveném čase už stihl jen zmírnit krutost prohry.

Marila Příbram - Tescoma Zlín 2:4
Poločas: 0:2. Branky: 53. Loseille, 90. Cesarec - 9., 24. a 82. Lasota, 71. Dobeš. Rozhodčí: Dvořáček - Krátký, Pastyřík. ŽK: Žemlík, Otepka, Janů - Dobeš. Diváci: 2437.