Rubriky:

1. liga

Olomoucký "kat" Pleško si užívá příbramskou ofenzivní jízdu

22. října 2011 19:24 - PŘÍBRAM

Jako by si příbramský záložník Lukáš Pleško na fotbalisty Olomouce zasedl. Před dvěma lety dal Sigmě svůj životní gól, když se trefil z dálky do šibenice. Také dnes byla jeho trefa z trestného kopu pro vzájemné utkání určující a Příbrami po třech porážkách pomohla k plnému bodovému zisku. Středočeši vyhráli 4:1 a Pleško si užívá, jak si podceňovaný tým v nejvyšší soutěži získává respekt a uznání po výrazné změně herního projevu.

 

Milan Malíček, Právo

"Je to práce trenéra Vavrušky, který nás k takovému fotbalu pořád nutí. Chce, abychom se do útoku zapojovali ve větším počtu hráčů, hrajeme mnohem otevřeněji než v minulých letech," pochvaloval si Pleško poté, co příbramští fanoušci svůj tým vytleskávali na cestě do šaten.

I příznivci si musí příbramskou proměnu užívat. Tým v dosavadních jedenácti kolech vyšel jen jednou střelecky naprázdno, dnes rozvrátil olomouckou obranu hned čtyřikrát, byť dvakrát po brejkových akcích v úplném závěru. Čtyři branky Příbram naposledy v lize nastřílela před osmi lety. "Každého to musí bavit mnohem víc. A jen ať chodí víc i fanoušků, když hrajeme dobrý fotbal," uvedl Pleško.

Dnes byl pro fanoušky, kteří dlouho vyvolávali jeho jméno, hrdinou. Jeho precizně provedený trestný kop a vedoucí gól ze 37. minuty Příbrami hodně pomohl. Pleško si hned vybavil, jak v předminulé sezoně proti Olomouci na domácím hřišti také bravurně skóroval dalekonosným pokusem.

"Minule byl ten gól opravdu nádherný, teď jsem byl rád, že to tam vůbec zapadlo. Že mi to tak vychází zrovna proti Olomouci? Těžko říct, čím to je, asi to bude náhoda, ale zaplaťpánbůh za to," uvedl Pleško, který se v prvním poločase ještě stačil blýsknout efektní kličkou u postranní čáry. "Na tréninku takové věci zkouším a trenér nás nabádá, ať si dovolíme i v utkání, ať nejsme alibisti," popisoval Pleško.

Největší radost měl z toho, že Příbram zareagovala na předchozí tři prohry s Duklou, Spartou a Jabloncem čtyřgólovým počinem proti Olomouci. "Dostali jsme velké příděly a o to byl dnešní zápas těžší. Vyplatilo se nám, že jsme do toho dali srdce. Hlavně v prvním poločase bylo vidět, že chceme víc než Olomouc," řek Pleško.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..