Rubriky:

1. liga

Blšany trápí chřipka, zápas v Plzni odložen

5. března 2004 14:47 - PRAHA

Program víkendového 20. kola první fotbalové ligy znovu nebude kompletní. Zápas Viktoria Plzeň - Chmel Blšany byl totiž odložen, protože hostující tým trápí chřipková epidemie. Řídící ligová komise rozhodla, že se utkání důležité pro vývoj v sestupovém pásmu nebude hrát, ale náhradní termín ještě nebyl určen.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Podle Ivo Lubase, ředitele svazu pro řízení profesionálních soutěží, bude zápas takřka jistě odložen. Oficiální vyjádření si schovával až na chvíli, kdy mu šéf zdravotní komise svazu, jímž je reprezentační lékař Petr Krejčí, potvrdí onemocnění devíti blšanských hráčů.

"Potvrzení od lékařů v Praze a Blšanech má klub k dispozici. Nejde proto o žádný projev nedůvěry, jen chceme mít všechna potvrzení důkladně prověřena, aby nedošlo k pochybnostem," vysvětlil Lubas svoji důslednost. Dá se očekávat, že zdravotní komise výsledky vyšetření obvodních lékařů v Žatci a Praze záhy potvrdí.

Nejbližším možným termínem k sehrání zápasu je středa 10. března, ale není jisté, že se blšanští fotbalisté do té doby uzdraví. Nový termín utkání bude oznámen až po jejich zotavení.

V Blšanech neměli z odkladu žádnou radost. "Teď jsme byli v dobré sportovní formě a na zápas v Plzni jsme se všichni těšili. Jenže devět hráčů má teplotu mezi 39 a 40 stupni, desátý Luděk Zelenka nedokončil kvůli stejným potížím dnešní dopolední trénink," popsal blšanskou epidemii mluvčí klubu Jaroslav Kolář. Zdravotní potíže podle něho mají Pavel Hašek, Jan Vorel, Lukáš Michal, Martin Horáček, Slavomír Lukáč, Tomáš Pešír, Lukáš Hrabák, Tomáš Beránek a Jiří Bílek.

V Plzni o možném odložení tušili od rána a radost jim neudělalo. "Pro trenéra je to samozřejmě pokaždé nepříjemné, ale nehodlám to více komentovat. Musíme si s tím nějak poradit, nejspíš se budu snažit dojednat nějaký přípravný zápas. Nebude to však lehké, druhá liga už začíná a třetí startuje za týden," uvedl pro ČTK plzeňský kouč František Cipro.

V jarní části první ligy bylo odloženo již třetí utkání. Zápas 18. kola mezi Ostravou a Synotem byl posunut vinou sněhového přívalu na Bazalech a duel Opava - Teplice kvůli nabitému programu Severočechů v lize a Poháru UEFA.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..