Rubriky:

1. liga

Baník může v neděli slavit titul

28. dubna 2004 10:10 - PRAHA

Nakonec až v neděli se v Olomouci uskuteční utkání, po kterém už může být jasné, že se Baník Ostrava stane domácím fotbalovým mistrem. Výkop duelu, který zůstal i přes změnu termínu v nabídce TV Nova, bude ve 13.35 h.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

O to, aby byl klíčový zápas víkendu přeložen ze soboty, žádala podle svazových činovníků policie s tím, že prvomájový termín není vhodný k tomu, aby se povedlo zajistit bezpečnost. Tím spíše, když údajně existují náznaky, že se hodně sledované utkání pokusí narušit extremistické skupiny fanoušků.

Nova, jíž naopak sobota vyhovovala víc než neděle kvůli hokejovému MS, nakonec též souhlasila. "Radost z toho mám já, ale musí ji mít i všichni slušní fanoušci, kteří nechtějí mít pokažené prostředí," řekl pro ČTK Ivo Lubas, šéf svazového úseku pro profesionální fotbal.

:. ANKETA
Budou fotbalisté Ostravy oslavovat v neděli ligový titul? Hlasujte v anketě na konci článku.

Respektují názor policie

Kluby změnu přijaly v klidu. "Respektujeme názor policie, která řekla, že 1. května není schopna zajistit bezpečnost diváků na stadiónu, lidí ve městě ani jejich majetku," pravil olomoucký sekretář Martin Rak.

Ostravany těšilo hlavně zachování přímého přenosu. "Aby co nejvíc našich fanoušků mohlo zápas vidět. To se naplnilo a také vzhledem k tomu, že bylo o týden odloženo pohárové semifinále s Jihlavou, nám bylo jedno, kdy se bude hrát," sdělil předseda představenstva Baníku Jakub Kahoun.

"Jsme hlavně rádi, že konečně víme, kdy se vlastně bude hrát. Můžeme se tak na důležitý zápas lépe připravit. Čekání bylo nepříjemné," pravil Pavel Zbožíček za olomoucké hráče, jimž se pozměnil tréninkový cyklus.

"V konečném důsledku však to přeložení na neděli možná pomůže i ze sportovního hlediska, protože hráči, kteří ve středu hrají za reprezentační výběry, mají delší čas na tolik potřebnou regeneraci," dodal trenér Hanáků Petr Uličný.

vap, pem, bir, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..